Nawigacja

Wiadomości

 • 19.01.2018 Czas naszej przygody dobiegł końca. Udało nam się jeszcze poznać kilka tańców narodowych i przećwiczyć do nich  kroki. Po stworzeniu plakatów wspomnień i zabawach z chustą animacyjną wspólnie udaliśmy się na pożegnalna pizzę.Dziekujemy Wam Kochani za wspaniały czas, Waszą radość i uśmiechy każdego dnia! Wasze Panie - Sylwia, Angelika, Edyta i Kasia.
 • 18.01.2018
  Dziś pomyśleliśmy o naszych babciach i dziadkach - z  tej okazji udało nam się przy użyciu soli i kolorowej kredy wykonać tęczowe upominki w sloiczkach.Na pewno będą stanowiły wyjątkową ozdobę w domach naszych najbliższych! Zaraz potem wybraliśmy się na grę terenowa ulicami naszego miasta. Nagrodą dla wszystkich był seans filmowy w Centrum Kultury.Oczywiście nie zabraklo przy tej okazji popcornu; )
 • 17.01.2018 Kolejny sympatyczny dzień za nami :) Tym razem spędziliśmy go w Kampinoskim Parku Narodowym. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od gier indyjskich, podczas których mieliśmy okazję ćwiczyć własna zręczność i spostrzegawczość.  Następnie wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich, a swoje prace przywieźliśmy ze sobą do szkoły.  Oczywiście był też czas na relaks podczas przejażdżki wozami zaprzężonymi w konie  po lesie.  Sami także mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy konnej. Na zakończenie każdy mógł wspiąć się na ściankę. Po tak aktywnym czasie z ochotą i apetytem zjedliśmy wspólny obiad:) Z uśmiechami na buziach wróciliśmy do Błonia :) 
 • 17.01.2018 Dzisiaj dzień niezwykle urozmaicony - każdy znalazł w nim coś dla siebie; ) Rozpoczęliśmy od sportu - były gry, zabawy i wyścigi rzędów. Następnie ćwiczyliśmy technikę malowania na mleku. Nie zabrakło też pokazów wokalnych talentów przy wspólnym karaoke. Na zakończenie udaliśmy się do Centrum Kultury by zobaczyć przedstawienie teatralne; ) Już jutro spotkanie z naturą, czyli wyjazd do Julinka .
 • 17.01.2018 Ferie  rozpoczęliśmy od wycieczki do Sali Zabaw w Sochaczewie - Jak było? Wystarczy popatrzeć na nasze miny.
 • 10.01.2018

  Echa świątecznego klimatu panują jeszcze w Błoniu.

  10.01.2018 odbył się Konkurs Kolęd organizowany jakże profesjonalnie po raz kolejny przez Szkołę Podstawową nr 2.

  Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowały dwie odważne i pięknie śpiewające dziewczynki z kl. IVc - Matylda, lirycznie wykonująca „Lulajże Jezuniu”  i Hania, która zaśpiewała utwór „Jakaś światłość nad Betlejem”.

  Gratulujemy serdecznie naszym młodziutkim artystkom. Dopiero od września są uczennicami naszej szkoły, a już nabrały chęci do reprezentowania „Czwórki”. Radość nasza tym większa, że Hania zdobyła drugie miejsce w Konkursie! To historyczna chwila- pierwszy dyplom do kolekcji szkolnych sukcesów.

  Wnioski są logiczne- szlaki „zostały przetarte”- czekamy na kolejnych odważnych do udziału w konkursach i kolejne sukcesy.

  Jakże dumna z dziewczyn wychowawczyni- Dorota Ambroziak.

   

 • 07.01.2018

  Czas Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, szczególny dla każdego człowieka. Moment na chwilę refleksji nad tym to było, jest i co jeszcze przed nami. W Szkole Podstawowej nr 4 nastrój świąteczny czuć było już kilka dni wcześniej. Na korytarzach i w salach lekcyjnych pojawiały się ozdoby świąteczne, słychać było dźwięki kolęd i przygotowywań do występu jasełkowego.

  W tym roku w przygotowanie Wigilii szkolnej intensywnie zaangażowali się nasi najmłodsi - uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi wychowawczyniami. Już od listopada ćwiczyli swoje role do występu jasełkowego, teksty kolęd i pastorałek. Małymi krokami wprowadzali wszystkich w świąteczny nastrój.

  Tuż przed przerwą świąteczną nadszedł czas na finał. W czwartek poprzedzający Wigilię szkolną odbyła się próba generalna z udziałem rodziców naszych czwartoklasistów oraz absolwentów, na których jak zawsze mogliśmy liczyć. Dzięki Kindze, Weronice i Karolowi przedstawienie nabrało wyjątkowego charakteru.

  Od samego rana wybrani uczniowie klas trzecich gimnazjum pracowali nad scenografią przedstawienia. Rezultat był naprawdę zaskakujący. Udało nam się wspólnie ustawić szopkę otoczoną iglastym lasem, pod osłoną gwieździstego nieba i przy blasku iskrzącego ogniska. Po niezwykle udanej próbie wszyscy aktorzy wraz z rodzicami udali się do swoich sal na poczęstunek wigilijny. Nie obyło się oczywiście bez prezentów. Zadowolone z siebie dzieci z niecierpliwością i niepokojem oczekiwały na kolejny dzień - występ przed całą społecznością szkolną.

  Nadeszła długo wyczekiwana chwila. Od samego rana w piątek nasi mali aktorzy omawiali ze swoimi paniami ostatnie poprawki. Wszyscy byli bardzo przejęci. Dzięki zaangażowaniu naszych starszych uczniów klas gimnazjalnych, którzy prezentując wyjątkowe zdolności wokalne także włączyli się w występ, czwartoklasiści nie musieli obawiać się, że coś mogłoby się nie udać. Kiedy już wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Każde wystąpienie było nagradzane gromkimi brawami. Widzowie włączali się do wspólnego śpiewania. Atmosfera była wyjątkowa i niezwykła. Przez te kilkadziesiąt minut udało nam się zintegrować jeszcze mocniej. Życzeniom świątecznym nie było końca. Wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Ten czas był dla nas szczególny także dlatego, że staraliśmy się wesprzeć zbiórkę krwi dla Stefanka Kamińskiego - synka naszej absolwentki Hani. Z myślą, że dobro powraca do człowieka udaliśmy się do swoich domów.

  Sylwia Nowicka, nauczycielka matematyki

 • 31.12.2017

  Od listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Sreberskiej wykonywali ozdoby świąteczne. Wpadaliśmy na genialne i oryginalne pomysły na nasze prace, skorzystaliśmy z technik decoupage, zdobienia cekinami oraz łączenia różnych elementów drewnianych w piękne stroiki i szopki. Wykonanie ich zajęło nam kilka piątkowych popołudni.

  Kiermasz świąteczny odbył się 10 grudnia w Centrum Kultury w Błoniu, ale i w całym mieście można było spotkać uczniów naszej szkoły spacerujących z koszami pełnymi ozdób i pyszności. Jak co roku staraliśmy się, by nasze stoisko sprawiało jak największe wrażenie na mieszkańcach robiących przedświąteczne zakupy. Na miejscu sprzedaży naszych dzieł nie tylko można było zakupić ozdoby, ale także napić się gorącej herbaty czy kawy lub skosztować przepysznych wypieków uczniów i ich rodziców. Na pierwszym piętrze Centrum Kultury stała pięknie ubrana choinka reprezentująca naszą szkołę w wystawie. Wyroby, których nie udało nam się sprzedać na kiermaszu, oferowaliśmy aż do świąt klientom sklepów Intermarche i Tesco.

  Świąteczny kiermasz jak zwykle był udany, dziękujemy wszystkim za wkład pracy i pomoc.

  Paulina Bernat i Oliwia Włodarska

 • 04.12.2017

  W naszej szkole od wielu lat aktywnie działa koło chemiczne, na które uczęszczają chętni uczniowie. W tym roku do tego grona dołączyli również uczniowie czwartych klas, którzy chętnie eksperymentują. W pracy z „Maluchami” pomagają mi uczniowie klasy 7b, którzy bardzo  chętnie i cierpliwie uczą przygotowywania, przeprowadzania, uważnego obserwowania i wyciągania wniosków z eksperymentów.  Wszyscy uczą się nawzajem i myślę, że jest to dobrze wykorzystany czas.

  Agnieszka Walczak-Baśkiewicz

 • 04.12.2017  Klasa II d kontynuuje opiekę nad adoptowanym koniem Santosem. W piątek, uczniowie tej klasy, bardzo sprawnie przeprowadzili kolejną akcję sprzedaży ciast, aby uzyskane pieniążki przeznaczyć na zaspokojenie potrzeb tego pięknego konia.

  Agnieszka Walczak-Baśkiewicz

 • 11.01.2018  
  Do II etapu Konkursu Matematycznego Mały Pitagoras w Szkole Podstawowej nr 4
  awansowali:

  Klasa IV

  Adrian Pułka,   Matylda Zaremba,   Zuzanna Mossakowska

  Bartosz Suchorab,   Wojciech Paczesny,  Szymon Górecki

  Jan Gąsiński,  Kamila Malinowska,  Patryk Przybylski

  Klasa VII

  Liwia Greń,  Daria Korzeniewska ,  Aleksandra Potocka, Joanna Dłuha,  Jakub Supryk , Aleksander Laskowski,                       Aleksandra Żabka  Do II etapu konkursu Mały Euklides w Gimnazjum nr 2 awansowali
  Klasa II
  1  Bracik Gabriela
  2  Grabarek Dagmara
  3  Kępczyński Adam
  4  Łukiewicz Laura
  5  Przybysz Hubert 
  6  Szarblewska Amelia
  7  Szczepanik Krzysztof
  8  Wadecka Aleksandra
  9  Węglicka Julia
       
  Klasa III
  1  Burdelak Kacper
  2  Karlicki Adam
  3  Kruk Dominika
  4  Szczepaniak Sebastian
 • 29.11.2017

  Częścią niezwykle bogatego programu przygotowanego przez nasz Samorząd Szkolny                  z okazji Dnia Misia, były lekcje matematyki przeprowadzone w klasach najmłodszych.

  Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszakami. Podczas zajęć uczniowie mierzyli i ważyli misie. Zamieniali jednostki masy i długości, wspólnie liczyli wagę wszystkich pluszowych przyjaciół, a także tworzyli tzw. „misiowy pociąg”. Najdłuższy miał prawie osiem metrów długości. Podczas wypełniania kart pracy wszyscy wykazali się zaangażowaniem, było przy tym wiele radości. Wśród zadań znalazły się także przeliczenia czasu celem określenia godziny podwieczorku dla misia, zadania kalendarzowe związane z jego wiekiem oraz kilka innych.

  Uczniowie poprzez praktyczne działania zrealizowali materiał podsumowujący kolejny dział programowy. Na zbliżającej się pracy klasowej oczekujemy zatem samych dobrych i bardzo dobrych ocen!

 • 29.11.2017

  W całym roku obchodzimy wiele świąt. Każdy przeżywa je na swój sposób. Są jednak takie uroczystości, które dla nas Polaków powinny mieć szczególne znaczenie. Jednym z nich jest Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada. Jak wiadomo tego dnia prawie w każdym mieście na terenie kraju można spotkać się z obchodami upamiętniającymi to ważne wydarzenie, jakim jest odzyskanie niepodległości przez Polskę. Wszyscy powinniśmy być dumni z naszej historii. My również jesteśmy młodymi obywatelami, więc obchodzimy i przeżywamy to święto. W tym roku przyszliśmy do szkoły w strojach galowych. Zorganizowanie i poprowadzenie apelu zawdzięczamy naszemu samorządowi uczniowskiemu. Wszystkie klasy zebrały się w sali gimnastycznej. Na początku odbyła się część oficjalna - stanęliśmy na baczność, wprowadzono sztandar i odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Usłyszeliśmy kilka słów o naszej historii i zdarzeniach, które zadecydowały o tym, że teraz żyjemy w wolnym państwie. Po części oficjalnej przeszliśmy do drugiej części - artystycznej. Był to konkurs, w którym każda klasa śpiewała wcześniej wylosowaną piosenkę patriotyczną. Były to między innymi piosenki "Serce w plecaku", czy też "O mój Rozmarynie", ale nie mogło zabraknąć również "Przybyli ułani pod okienko", "Wojenko, wojenko" i wielu innych. Wykonanie i prezentację klasy oceniało jury składające się z nauczycieli. Najlepsze występy zostaną nagrodzone już niedługo. Konkurs zorganizowano, by zachęcić uczniów do miłej zabawy, ale również do śpiewania tych pięknych pieśni. Najważniejsze było aktywne uczestnictwo i przeżywanie treści zawartych w piosenkach. Nastrój panujący na sali był bardzo ciepły i rodzinny. Zakończenie apelu odbyło się w wyjątkowej atmosferze. Wszyscy wstali z krzeseł i odśpiewali "Rotę". To był bardzo poruszający widok, kiedy ponad trzysta młodych osób śpiewało tą cudowną i znaczącą pieśń. Tak skończyły się nasze obchody święta 11 listopada. Zawsze obchodźmy to święto z należytą powagą, pamiętając o ludziach, bez których nie miałoby ono miejsca.

  Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 2b

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 29.10.2017

  W sobotę 21 października odbył się V Błoński Festiwal Nauki Maksymiliada - święto organizowane przez Gimnazjum nr 2 i Szkołę Podstawową nr 4. Stało się ono już naszą tradycją. W tym roku w organizacji pomagali nam także nasi młodsi koledzy, z którymi od niedawna dzielimy mury naszego gimnazjum. Tegorocznym tematem przewodnim były czasy starożytne. Można było dowiedzieć się, co wtedy jedzono, jaki się ubierano, jak wyglądało życie codzienne. Było też wiele gier i zabaw - jak zwykle przygotowaliśmy bardzo dużo najróżniejszych atrakcji dla wszystkich, którzy przybyli na tę imprezę. Nasi goście zostali mile przywitani. W rejestracji dostawali losy, dzięki którym mogli wygrać wspaniałe nagrody w finałowej loterii. Bardzo zachęciło to wszystkich do dalszej zabawy i wprowadziło wśród przybyłych miły nastrój. Z losem w ręku można było kierować się dalej do sali gimnastycznej, gdzie czekały stoiska z konkursami i pokazami o wszechstronnej tematyce - od stoisk matematycznych, gdzie można było stanąć oko w oko z wielkimi matematykami czy zapoznać się z chińskimi początkami tabliczki mnożenia, przez węże faraona i lepienie garnków. Można było spróbować wyprowadzić Minotaura z labiryntu, poznać starożytną technikę a także sekrety łaciny. Próbowałeś kiedyś zmierzyć się na rękę z Juliuszem Cezarem? Podczas Maksymiliady była do tego idealna okazja! Dla młodszych czekały kolorowanki faraonów i piramid. Każdy mógł też sprawdzić, czy do twarzy mu w przebraniu starożytnego wojownika. Przy takich atrakcjach pewnym było, że wszyscy wciągną się w wir dobrej zabawy.

  Obiektem, który w sali gimnastycznej przyciągał uwagę, była także scena. Nasi wspaniali uczniowie poprzez występy muzyczne wprowadzili fajną atmosferę. Reakcją widowni były jeszcze większe uśmiechy na twarzach wszystkich i oczywiście gromkie brawa dla wykonawców. Po zaprezentowaniu piosenek odbyło się spotkanie z rzymskim legionistą i gladiatorem. Goście byli bardzo zainteresowani występem.W kolejnej części programu, na scenie pojawił się szkolny teatr 2TM, który wystawił tragedię grecką  "Filo-zof". Przedstawienie miało na celu przypomnieć wszystkim o wakacjach, które zostały przywołane w zabawny sposób. Opowiadało o filozofie, który miał dużo nauki, ale w końcu postanowił odprężyć się i odłożyć ją na bok.
  Sala gimnastyczna została szybko zapełniona. Jednak atrakcje można było też znaleźć w innych częściach szkoły. W tajemniczej szkolnej piwnicy doświadczyliśmy powrotu mumii. Przy wejściu do podziemi mogliśmy zastać wróżkę Pytię, która poprzez czary delfickie wróżyła z ogniska i przewidywała naszą przyszłość. Wprowadzeni w odpowiedni nastrój goście przechodzili dalej, by ujrzeć dwie komnaty związane ze śmiercią i starożytnymi obrzędami pogrzebowymi. Jedna z nich przedstawiała grobowiec faraona. Znajdowały się tam dwa sarkofagi, ożywająca mumia oraz jej strażnik-kot. Mogliśmy też ujrzeć przedmioty codziennego użytku, a także skarby ofiarowane faraonowi w podróż i życie pozagrobowe. Ściany zostały pokryte egipskimi hieroglifami. Uczniowie -kustosze muzealni opowiadali o procesie mumifikacji, jego roli i znaczeniu. Po śmierci w drodze do świata umarłych należało przeprawić się tratwą na drugi brzeg rzeki Styks. Przewoźnik Charon pomagał w tym za symboliczna opłatą 2 oboli. Kustosze opowiadali zwiedzającym o tym elemencie mitologii greckiej. Eksponaty, które można było podziwiać, zostały wykonane przez uczniów. Należą im się gorące podziękowania za włożoną pracę i wysiłek. 
  Bardzo fajnym punktem, gdzie odbywały się najróżniejsze doświadczenia i eksperymenty, była pracownia chemiczna. Na naszych gości czekała tam zabawa w prawdziwego chemika. Wszyscy z zaciekawieniem patrzyli na przemiany chemiczne  - pasta dla słonia czy inne reakcje budziły zachwyt szczególnie najmłodszych gości. 
  W sali fizycznej bawiliśmy się z kolei w wynalazców. W historii cywilizacji pojawiają się różne odkrycia, które powodują ogromny postęp. Do najbardziej znanych zalicza się koło, a także śrubę Archimedesa. Służyła ona głównie do przetaczania wody z miejsc położonych niżej do miejsc o wyższym poziomie.  Stała się inspiracją do różnych projektów, które doprowadziły do wynalezienia śmigła i śruby, co znacznie poprawiło szybkość i komfort przemieszczania się.Na stanowisku fizycznym budowaliśmy latającą zabawkę na wzór modelu takiej śruby. 
  Dobra zabawa pochłania dużo energii, jednak i na to był sposób - goście, którzy pochłonięci pracą zgłodnieli, mogli posilić się słodką przekąską. Wybór ciast, ciasteczek i napojów przygotowanych przez Rodziców był ogromny! Dla każdego coś dobrego!
  Na koniec imprezy odbyła się długo wyczekiwana loteria, gdzie do wygrania były świetne nagrody. Radości zwycięzców nie było końca.
  Dziękujemy z całego serca wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego wydarzenia, bez was nie udałby się stworzyć tej pięknej atmosfery! Dziękujemy również uczestnikom V Błońskiego Festiwalu Nauki i zapraszamy na Maksymiliadę za rok! "Nauka ważna jest dla każdego - szukaj wiedzy u Kolbego".

  Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 2b

 • 22.10.2017

  Podczas tegorocznej Maksymiliady w piwnicy naszej szkoły urządzone zostały dwie komnaty związane ze śmiercią i obrzędowością pogrzebową. Pierwsza z nich to komnata grobowa faraona, w której umieszczone zostały dwa sarkofagi, mumie faraona i kotów, przedmioty codziennego użytku oraz skarby ofiarowane faraonowi na podróż i życie pozagrobowe. Ściany zostały pokryte egipskimi malowidłami i hieroglifami. Uczniowie - kustosze muzealni - opowiadali i procesie mumifikacji, jego roli i znaczeniu. Z jednego z sarkofagów wychodziła do odwiedzających mumia, wywołując wśród gości dużo emocji.

  Korytarz piwnicy przekształcono w przeprawę przez rzekę Styks. Rzeka Styks była jedną z pięciu rzek podziemia, które należało pokonać w drodze do świata umarłych. Przeprawa ta jest elementem mitologii greckiej. Przewoźnik Charon za symboliczną opłatę 2 oboli pomagał duszom w przepłynięciu rzeki. Nie było to łatwe zadanie, gdyż rzeka Styks była uznawana przez starożytnych Greków za boginię nienawiści. Charon i dusza podążająca do świata umarłych siedzieli w specjalnej łodzi.

  Kustosze opowiadali zwiedzającym o przedstawionym w inscenizacji elemencie mitologii greckiej.

  Odwiedzających nasz piwniczny zakątek witała grecka wróżka Pytia, która oferowała niepowtarzalne wróżby z ogniska.

  Prezentowane eksponaty zostały wykonane przez uczniów i ich rodziców, za co organizatorki serdecznie dziękują.

 • 11.10.2017 29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie po długich wakacjach tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym każdego człowieka.
  Przygotowania do imprezy rozpoczęły się już kilkanaście dni wcześniej. Nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs na najciekawszy plakat promujący naukę tabliczki mnożenia. Spłynęło wiele ciekawych prac. Każdy plakat został nagrodzony, jednak wśród najlepszych wyróżnione zostały cztery: Kacpra Leszczyńskiego z kl 4f, Mai Kowalskiej z kl. 4c, Agaty Marjańskiej z kl. 3a oraz Wiktorii Biedrzyckiej z kl. 3d. Serdecznie gratulujemy całej czwórce, a pozostałym dziękujemy za zaangażowanie.
  Fakt, że obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, był widoczny już po przekroczeniu progu szkoły. Czwartoklasiści wspólnie z nauczycielami udekorowali całą szkołę rymowankami matematycznymi i przykładami działań na mnożenie. Dzięki temu nie jest już chyba możliwe, by ktokolwiek z naszej szkoły miał jeszcze problem z liczeniem. Najmłodsi uczniowie przepytywali starszych kolegów i koleżanki ze znajomości mnożenia w sytuacjach praktycznych. Nie było to jednak takie proste, jakby się mogło wydawać. Czasem należało powtórzyć pytanie, a czasem nawet podpowiedzieć starszemu koledze.
  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć do współpracy, a co najważniejsze - zintegrowały całą społeczność szkolną. Nawet nauczyciele w tym dniu byli odpytywani. To matematyczne święto weszło już na stałe do naszego szkolnego kalendarza, z każdym rokiem przybiera jednak inne formy realizacji.
  Sylwia Nowicka
  nauczycielka matematyki
  w Szkole Podstawowej nr 4

   
 • 04.10.2017 21 września odbyła się w naszej szkole szczególna lekcja niemieckiego. Różniła się ona od tych typowych, odbywających się przez cały rok. Lekcja ta została przeprowadzona dla 15 osób przy pomocy Skype'a, czyli portalu internetowego, gdzie można się kontaktować z innymi przez kamerkę w komputerze. W ten sposób rozmawiamy z drugą osobą nie tylko słysząc ją, ale także mamy możliwość oglądania jej. U nas w gimnazjum było to coś nowego. Nie wiedzieliśmy, jak dokładnie będzie przebiegała lekcja i czy będzie nam się podobała. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, gdy weszliśmy do klasy. Nasza nauczycielka niemieckiego Pani Jola Pleban rozdała nam kartki z różnymi obrazkami i polami do wypełnienia. Wszyscy byli ciekawi, jak rozwinie się sytuacja. Pani powiedziała nam, żebyśmy wyjęli swoje duże wizytówki z imionami, aby łatwiej było się nam porozumiewać z osobą, która czekała na nas po drugiej stronie ekranu. W końcu przyszedł czas na połączenie się przez Skype'a. Wystarczyło skierować na nas kamerkę, a obraz wyświetlić na tablicy multimedialnej, aby dla wszystkich był dobrze widoczny. Mogliśmy zaczynać. Połączyliśmy się z lektorką Goethe Institut w Warszawie Panią Anną Burs. Pani Anna rozmawiała z nami po niemiecku. Gdy rozpoczęliśmy rozmowę, ukazała się nam jej postać. Przywitaliśmy się, a potem zamieniliśmy z nią kilka kilka słów. Oczywiście wszystko w języku niemieckim. Czasem pojawiały się lekkie problemy techniczne, przez co musieliśmy łączyć się na nowo.  To nie przeszkodziło nam jednak w uczestniczeniu w lekcji. Pani lektorka była bardzo miła i wszyscy mniej więcej rozumieliśmy, co do nas mówi. Oznajmiała nam czynności, jakie mamy pokazywać różnymi gestami. Przy tym było dużo ruchu. Potem obejrzeliśmy filmik, w którym były umieszczone informacje potrzebne nam później do uzupełnienia kart pracy, które otrzymaliśmy na początku lekcji. Wszyscy dobrze się bawili, panowała miła atmosfera. Na koniec internetowej lekcji, pożegnaliśmy się z bardzo sympatyczną panią lektorką i podziękowaliśmy jej za czas, jaki nam poświęciła. Powiedziała, że aktywnie uczestniczyliśmy, byliśmy grzeczni i zaangażowani, a więc zasługujemy na dobre oceny. Bardzo ucieszyliśmy się z tej opinii, a zaproponowane przez Panią Annę oceny pojawiły się w dzienniku. Potem przyszedł czas na drugą część spotkania. Na drugiej godzinie wypełnialiśmy karty pacy według informacji zdobytych w rozmowie przez Skype'a. Uzupełnialiśmy na nich czynności po niemiecku czy też wiadomości zawarte w filmiku, który obejrzeliśmy. Dzięki temu, że szybko się z tym uporaliśmy, oglądaliśmy kolejny filmik, gdzie wyrażaliśmy, co lubimy robić w wolnym czasie  – oczywiście po niemiecku. Każdy mógł podzielić się tym, co chętnie robi. Gdy zakończyliśmy tę czynność, na koniec zaśpiewaliśmy zabawną piosenkę. Wspaniale się przy tym bawiliśmy, a przecież chyba o to chodzi w lekcjach, żeby nie były nudne! Ta z pewnością nie zalicza się do takich. Zdecydowanie można uznać ją jako luźną i fajną, co osoby biorące w niej udział mogą tylko potwierdzić!
  Maksymedialna Justyna Kuza
  Kl. II b

   
 • 01.10.2017 Europejski Dzień Języków (EDJ) to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.
  W naszej szkole odbyły się lekcje języka niemieckiego prowadzone przez lektorów Goethe Institut za pośrednictwem Skype'a, a w przeddzień święta udekorowaliśmy szkołę plakatami wykonanymi z tej okazji przez uczniów. 

   
 • 29.09.2017 Piątkowy wyjazd do teatru jak zawsze okazał się wspaniałym doświadczeniem. Spektakl , który mogliśmy zobaczyć, nosił tytuł „3x Mrożek”'. Był on ukazany w trzech krótkich różnych historiach. Dawały one wiele do myślenia i budziły chęć dokładnego zrozumienia ich znaczenia. Podczas spektaklu mieliśmy dwie przerwy, a łączna długość przedstawienia wynosiła 2 godziny i 45 minut. Wszyscy bardzo entuzjastycznie zareagowali na sztukę przedstawioną w Teatrze Polskim. Po zakończeniu spektaklu zostaliśmy jeszcze chwilkę w teatralnej Sali, aby odbyć krótki wywiad z aktorami. Był on bardzo motywujący oraz pokrzepiający dla początkujących lub zainteresowanych pracą aktorską uczniów naszej szkoły. Dał nam dużo do myślenia oraz otworzył przed nami nowe horyzonty. Lecz nie rozmawialiśmy tylko i wyłącznie o tym. Tematy były różne, w stronę aktorów padło wiele pytań, a oni bardzo chętnie wypowiadali się na dane tematy i udzielali odpowiedzi. Było to niesamowite doświadczenie, porozmawiać ze specjalistami. Wyjazd jak zawsze był udany i pozostaje nam tylko czekać na zapowiedź innych spektakli.
  Maksymedialna Wiktoria Misiak, kl. 3b

   
strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa