Nawigacja

Wiadomości

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 09.04.2018

  W dniach od 18 do 24 kwietnia mieliśmy przyjemność przyjmować w naszej szkole gości, którzy przyjechali do nas z okazji projektu międzynarodowego Erasmus+. Oprócz naszej szkoły w projekcie biorą również udział uczniowie z Belgii, Austrii, Litwy, Bułgarii, Słowenii  i Portugalii.Projekt Erazmus+ - Obrazek 1 Była to świetna okazja do poznania innej kultury czy podszkolenia się w obcym języku. Podczas tygodniowej przygody dwa razy wybraliśmy się do Warszawy, odwiedziliśmy tam Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wybraliśmy się też na spacer po starówce i oczywiście nie mogło zabraknąć zakupów w Złotych Tarasach. W pozostałym czasie pracowaliśmy w Błoniu nad projektem. Tworzyliśmy stolicę Europy 2020 roku. Rysowaliśmy mapy, nowoczesne budynki i dyskutowaliśmy na tematy polityczne. Oczywiście nie zabrakło też innych atrakcji - pracowaliśmy w pracowni ceramicznej, rysując na glinie i robiliśmy mydełka w sali chemicznej.                                                                                                         Osoby goszczące swoich kolegów w domach nie pozwolili, aby ci nudzili się po szkole. Projekt Erazmus+ - Obrazek 2Codziennie gdzieś wychodziliśmy. Wielu osobom było przykro, kiedy trzeba było pożegnać się z dopiero co poznanymi kolegami, ale mamy bardzo dużo możliwości, aby nadal utrzymywać kontakt. Mamy nadzieję, że niektórych z nich spotkamy na kolejnych wyjazdach. Już w maju uczniowie z naszej szkoły pojadą do Belgii, w październiku do Portugalii a za rok w maju na Litwę. Bardzo dobrze wspominamy ten tydzień i żałujemy, że tak szybko minął. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w takich projektach w przyszłości.

  Gabriela Bracik, kl. 2a

                                                                                                  

 • 09.04.2018

  Co ciekawego tym razem?

  Realizowaliśmy blok o Marii Skłodowskiej-Curie. Realizacja tego bloku została oparta głównie na zapoznaniu z listami i smsami o życiu i działalności tej dwukrotnej Noblistki oraz na eksperymentowaniu z Marią. Być jak Ignacy II - Obrazek 1Wiedza naszych uczniów na temat tej postaci jest duża. Jednak dowiedzieli się również min. jak zbudowany jest atom oraz co to jest promieniowanie. Został również przygotowany i przeprowadzony quiz na temat najistotniejszych wydarzeń w jej życiu. Uczniom najbardziej podobało się eksperymentowanie. Chociaż lepienie z plasteliny modelu atomu też było dla nich ciekawym doświadczeniem. Jakie eksperymenty wykonaliśmy?

  Badanie odczynu roztworu wywarem z czerwonej kapusty

  Zbadaliśmy min. roztwór mydła, płynu do mycia naczyń, ocet, sodę oczyszczoną, sól, cukier.

  Reakcja alginianu sodu z jonami wapnia = malutkie slimy

  Być jak Ignacy II - Obrazek 2Dzieci (i młodzież również   uwielbiają tę zabawę ponieważ w wyniku reakcji otrzymuje się slimy o różnych kształtach więc dodatkowo działa wyobraźnia, gdy zastanawiają się co przypominaslim, który otrzymali.

  Malowanie na mleku

  Tę zabawę również uwielbiają wszyscy. Piękne kolory przyciągają wzrok.

  Atrament sympatyczny z soku z cytryny.

  Pisaliśmy również tajne wiadomości kwasem cytrynowym i wywoływaliśmy je jodyną.

  Uzupełniliśmy też piękny kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych.

   

  Co następnym razem?

  Ruchomy obraz, camera obscura i nie tylko. Bądź z nami. A może do nas dołączysz?

 • 09.04.2018

  Już po raz drugi nasze Koło Chemiczne  uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych
  w ramach festiwalu nauki „Skołowany Weekend”. Skołowany weekend - Obrazek 1Tym razem uczestniczyliśmy w pokazie  eksperymentów chemicznych. Część z nich była nam znana, część widzieliśmy po raz pierwszy. Min. rozpuszczanie styropianu w acetonie, w wyniku czego z dużego kawałka tego tworzywa pozostaje mała kulka kleju. Ciekawie było nazwane też jedno doświadczenie „Rzeźnik”. Polegało ono na tym, że w wyniku reakcji powstaje substancja o krwistym kolorze. Mogliśmy też chodzić w chmurach. A to za sprawą ciekłego azotu, do którego dodano wody w wyniku czego powstawała efektowna mgła.

 • 09.04.2018

  „Zebraliśmy się, aby z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy, świąt naznaczonych cierpieniem i nadzieją, przybliżyć postać naszego patrona, męczennika – Świętego Maksymiliana Marii Kolbego” – tymi słowami klasa II d rozpoczęła  wspólne  spotkanie społeczności szkolnej w Wielką Środę. Spotkanie Wielkanocne - Obrazek 1Podczas tego spotkania zostały wspomniane najważniejsze momenty z życia patrona naszej szkoły, przede wszystkim cierpienie
  i męczeńska śmierć za drugiego człowieka, które sprawiły, że człowiek ten w szczególny sposób upodobnił się do Chrystusa Zmartwychwstałego. Wspaniale posumowała też te trudne słowa Pani Dyrektor Dorota Berlińska. Ulubione słowa Świętego Maksymiliana „Co chwila bądź lepszy” odniosła do społeczności uczniowskiej, która w skupieniu uczestniczyła
  w spotkaniu. „Mówię trudne słowa, Wasi koledzy mówili trudne słowa a Wy w ciszy
  i skupieniu słuchacie, co chwilę stajecie się lepsi”. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani babką wielkanocną.

 • 28.03.2018

    05 Marca dziewczęta z klas VII naszej szkoły uczestniczyły w zawodach powiatowych z piłki siatkowej. W ten zimowy poranek udałyśmy się do Izabelina aby powalczyć ze szkołami podstawowymi Powiatu Warszawa Zachód. System rozgrywek polegał na grze "każdy z każdym". Nasze dziewczynki musiały rozegrać mecze z drużynami z: Ożarowa Maz., Izabelina i Koczarg. Nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna i dzięki wszystkim wygranym spotkaniom zajęła I miejsce, tym samym awansując do dalszego etapu - Międzypowiatu.

  A o to skład całej drużyny: Bartnik Emilia, Berlińska Maja, Domańska Alicja, Jaworska Maja, Korzeniewska Daria, Kurowska Zuzanna, Niedźińska Natalia, Orbach Dominika, Stachlewska Katarzyna i Tarnowska Julia.


  Mistrzynie powiatu - Obrazek 1

   

  W kwietniu następny etap więc już teraz mocno trzymamy za Was kciuki.

  P.S. Szczególne podziękowania dla Zuzanny !!!

   

   

 • 23.03.2018

   Zapewne każdemu, kto uczęszczał w szkole na lekcje matematyki obiły się o uszy tematy o pewnej liczbie, innej niż wszystkie. Dzień liczby PI - Obrazek 1Mowa tu o liczbie π, ilorazie długości okręgu i jego średnicy. Jest ona nieskończona, a przez swoją wyjątkowość ma nawet swoje święto obchodzone 14 marca. Ta data również nie jest przypadkowa, gdyż składa się z początkowych cyfr rozwinięcia liczby π. W naszej szkole okazja ta była hucznie obchodzona.
    Do tego święta przygotowania zaczęły się już kilka dni wcześniej. Uczniowie mogli dać coś od siebie-zrobić plakat na ten temat czy też wykonać rzeźbę liczby π.
    Po wejściu do szkoły można było zauważyć obklejone plakatami korytarze. Na jednym z nich mogliśmy podziwiać rzeźby w kształcie π. Po całym budynku krążyli również uczniowie i uczennice przebrane za starożytnych filozofów. Miało to przypominać, że liczbę tę odkryto już w starożytności. Na przerwach każdy, kto chciał mógł podejść do stoiska, gdzie odbywało się malowanie π na rękach lub twarzy. Dzień liczby PI - Obrazek 2Ta atrakcja w szczególności przypadła do gustu czwartym klasom, chociaż skusili się na nią także uczniowie starszych klas. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszyło się wielkie rozwinięcie liczby π. Przez większość ścian szkoły ciągnęło się setki cyfr. Naszym zadaniem było odnalezienie i oznakowanie w nich swojej daty urodzenia. Wielu osobom się to udało. Czwartoklasiści zorganizowali też  mały konkurs. Za dobrze udzieloną odpowiedź na pytanie, można było otrzymać ciasteczko. 
    Cały dzień przebiegł zgodnie z planem. Mieliśmy okazję jeszcze głębiej poznać niezwykłą liczbę π, do tego w miłej atmosferze.

  Justyna Kuza

 • 15.03.2018 W dniu 15 marca 36 najlepszych matematyków z naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarowym Komnkursie Matematycznym - Kangur.

  Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

   W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

      W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.
  Gratulujemy naszym uczniom odwagi i czekamy na wyniki.

   

 • 14.03.2018 Właśnie rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Alpinizmu .
  Organizatorami są:
  - nauczycielka geografii - Anna Sreberska
  - Amelia Szarblewska kl. IIa
  - Gabriela Bracik kl. IIa
  - Julia Cybulska kl. IIa
  - Julia Węglicka kl. IId
  - Konrad Beim kl. IIb
  - Dagmara Grabarek kl. IId
  - Monika Frankowska kl. IId
  Zapraszamy klasy VII, II i III do udziału w konkursie:
  Etap I - 15.03.2018r.
  Etap II - 22.023.2018r.
  Etap III - 05.04.2018r.
  Powodzenia

   
 • 15.03.2018

  10 marca w progach Szkoły Podstawowej nr 4 pojawili się przesympatyczni goście - nasi przyszli uczniowie wraz ze swymi rodzinami. Dzień otwarty - Obrazek 1Rodzice oraz wrześniowi pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Mogli też poznać obecnych uczniów klasy I, którzy z Dzień otwarty - Obrazek 2wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali krótki występ. Następnie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez naszych nauczycieli. W tym czasie ich rodzice i opiekunowie spotkali się z Panią Dyrektor Dorotą Berlińską, by poznać ofertę naszej szkoły i porozmawiać na temat jej funkcjonowania. Widząc uśmiechnięte buzie oraz bardzo zaangażowane podczas zajęć maluchy jesteśmy spokojni - przyjdą do nas fantastyczni uczniowie, na których czekamy z niecierpliwością.

 • 14.03.2018

  W środowe przedpołudnie nasza szkoła gościła dziewczęce drużyny siatkarskie. Całe zamieszanie było spowodowane przez powiatowe rozgrywki młodzieży w piłce siatkowej. Gminę Błonie reprezentowały dziewczynki z naszej szkoły w składzie: Gabrysia Bracik, Amelia Szarblewska, Agata Zdanowska, Julia Ryng, Julia Badowiec, Julia Węglicka, Weronika Szatkowska i Andżelika Kluk.

  W rozgrywkach uczestniczyło aż 6 drużyn, dlatego mecze zostały rozegrane w dwóch grupach: grupa I - Błonie, Kampinos i Stare Babice, grupa II - Łomianki, Leszno i Ożarów Mazowiecki. System "każdy z każdym" pozwolił wyłonić zwycięzców grup. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne i w pięknym stylu awansowały do półfinału. Tam natrafiły na zawodniczki z Łomianek i Ożarowa Mazowieckiego, pokonując swoje rywalki, w finale wygrały natomiast z drużyną z Leszna.

  To był ich dzień. Nasze dziewczyny były najlepsze. Wygrały wszystkie mecze, co zapewniło im pierwsze miejsce i możliwość reprezentowania powiatu warszawskiego zachodniego w zawodach międzypowiatowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

   

 • 07.03.2018

  W KONKURSIE WARSZAWSKA SYRENKA

  SP nr 4 będą reprezentować:

  Z kl I:

  Dorotka Smolińska, Maja Bujko, Krzyś Woźniak

  z kl. IV:
  Sylwia Brochocka, Kuba Bujak, Matylda Zaremba;
  z kl VII SP i GIMNAZJUM:
  Maja Jaworska i Kacper Rydzek
  GRATULUJEMY!

  Zwycięzcom przypominamy, że eliminacje gminne odbędą się

  w Centrum Kultury w Błoniu , w dn. 17.03.18 r. o godz. 15.

  POWODZENIA!

 • 07.03.2018

  3 lutego 2011 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Co roku w naszym mieście uroczyście obchodzone jest to święto w celu upamiętnienia bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy po 1945 roku nie złożyli broni. Gala Żołnierzy Wyklętych - Obrazek 1Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury w Błoniu, w której chętnie wzięli udział mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście. Od trzech lat uczniowie błońskich szkół biorą udział w konkursach im poświęconym. W tym roku miał on charakter historyczno – literacki. Po oficjalnym wręczeniu nagród, zwycięzcy zaprezentowali swoją interpretacje wybranych utworów. Następnie odbyło się spotkanie z Janem Żarynem – senatorem RP, ppłk. Leszkiem Mroczkowskim - kombatantem, Gala Żołnierzy Wyklętych - Obrazek 2Krzysztofem Bukowskim – synem Edmunda Bukowskiego, pierwszego żołnierza odnalezionego na Łączce oraz ksiądz prałat Józef Maj.

  Bardzo ciekawej lekcji historii udzielił profesor Jan Żaryn.

  Ppłk. Leszek Mroczkowski krótko opowiedział o trudnym losie i życiu w partyzantce oraz zaprezentował swoje utwory.

  Krzysztof Bukowski opowiedział o działalności rodziców w podziemiu niepodległościowym.

  Ksiądz Józef Maj przybliżył nam postać Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

  Całą uroczystość uświetnili artyści z Opery Narodowej, którzy zaprezentowali patriotyczne utwory oraz Ryszard Rembiszewski, który odczytał grypsy Łukasza Cieplińskiego.

  Warto brać udział w takich wydarzeniach i pamiętać o historii ludzi, którzy zostali zamordowani przez reżim komunistyczny tylko dlatego, że pragnęli żyć w wolnej, niepodległej Polsce.

   

   

 • 02.03.2018  Aktywne przerwy - Obrazek 1Piątkowa długa przerwa była dla uczennic i uczniów klas czwartych inna niż zwykle. Zuzia i Oliwia z klasy 2c przygotowały pierwszą "aktywną przerwę". Czwartoklasiści mogli pobawić się magiczną cieczą. Drugoklasistki przygotowały ciecz i talerzyki, a "maluchy" były bardzo zadowolone, ugniatając masę, a przy okazji mażąc nią parapety i podłogę :D Po zabawie było sporo sprzątania, ale dziewczyny z klasy 2c dzielnie sobie z tym poradziły. Zapraszamy na kolejne aktywne przerwy - zgłaszajcie swoje pomysły!!!

 • 25.02.2018

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu pt:”Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG. Projekt ma inspirować i zachęcać do  samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką oraz do eksperymentowania. Być jak Ignacy - Obrazek 1Podczas zajęć Koła Chemicznego omawiamy postacie czterech Polaków, którzy wsławili się różnymi dokonaniami i odkryciami. Pierwszy blok dotyczył Mikołaja Kopernika. Być jak Ignacy - Obrazek 2Wykonywaliśmy mapy myśli dotyczące tej postaci, rywalizowaliśmy między grupami, kto ma większą wiedzę na temat znanego astronoma. Wykonaliśmy też amatorski spektroskop oraz ruchomy Układ Słoneczny. Bawiliśmy się przy tym fantastycznie – zarówno czwartoklasiści  jak i gimnazjaliści. Następną postacią jest nasza dwukrotna Noblistka. Ale o tym następnym razem.

 • 05.03.2018
  Raz do roku w naszej szkole pojawiają się specjalni goście. Dyrekcja szkoły oraz nauczycielka biologii organizują szczególne lekcje o owadach, prowadzone przez hobbystę, entomologa Pana Krzysztofa Pacha. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu gościa uczniowie mieli okazję zobaczyć i poznać historię motyla i modliszek. Tegoroczne zajęcia skupiały się na chrząszczach. Lekcja o owadach - Obrazek 1Lekcja rozpoczęła się od przedstawienia podstawowych informacji. Pan Pach zaprezentował gminazjalistom 3 gatunki tych owadów. Były to rochatyńce, jelonki, chruszczyce oraz larwy jednego z nich. Mimo przerażających nazw chrząszcze okazały się przyjaznymi i pięknymi istotami. Uczniowie mieli szansę dotknąć czy potrzymać wybranego owada. Lekcja zbliżająca młodych ludzi do natury jest świetnym sposobem na poznanie świata.
  Agata Zdanowska i Julka Ołdakowska, kl. 3c

   

 • 24.02.2018 22 lutego,  wychowawczynie klas IV zabrały Piotruś Pan - Obrazek 1swoich milusińskich na wspaniały musical do teatru Buffo w Warszawie. "Piotruś Pan" oczarował wszystkich. Niesamowicie wartka akcja,wspaniała choreografia, prawdziwy pies w roli aktora -to tylko część tego co działo się na scenie. Wyjątkowa muzyka i gra aktorska to zdecydowanie temat numer jeden dnia dzisiejszego!
 • 22.02.2018

  Dzięki Tygodniowi Talentów mogliśmy zaprosić do nas kolejnych wspaniałych gości. Nie mogło zabraknąć Pani Edyty Juszczak, kwiaciarki, która już po raz trzeci zawitała do naszej szkoły, by przeprowadzić warsztaty florystyczne. Warsztaty florystyczne - Obrazek 1Na tegorocznych zajęciach mieliśmy przyjemność układania ciekawych kompozycji kwiatowych. Pani Edyta pokazała nam różne sposoby, jak umiejętnie wyeksponować roślinę i dodać jej jeszcze więcej uroku.
  Po wejściu do sali zauważyliśmy ławkę, a na niej piękne kwiaty oraz najróżniejsze ozdoby, które mogliśmy wykorzystać do dekorowania. Praca z roślinami jest  zdecydowanie zajęciem dla cierpliwych osób, mimo tego wszyscy poradziliśmy sobie świetnie. Warsztaty florystyczne - Obrazek 2Gdy zajęliśmy miejsca, nasz wzrok został skierowany w kierunku pani florystki. Wzięła ona do ręki różę i zaprezentowała, jak mamy doczepić do niej jedną z ozdób. Były to bardzo delikatne, zabarwione listki, co zaskakujące, były one naturalne, pozyskiwane z żywych roślin. Przez to, że pozbawiono ich miąższu, a ich unerwienie tworzyło delikatną siateczkę, odbiegały od normalnego wyglądu. Po chwili na naszych stanowiskach pojawiła się główna bohaterka-róża. Wystarczyło już tylko wziąć potrzebne dekoracje i przystąpić do działania. Nagle miejsce z materiałami ozdobnymi przeżyło wielkie oblężenie. Leżały tam wcześniej omawiane liście w różnych rozmiarach oraz barwach fioletu, czerwieni, pomarańczy, różu,  sznurki dekoracyjne, a także drucik czy cążki. Po doborze ozdób przystąpiliśmy do pracy, według podanej przez panią instrukcji. W ruch poszły cążki, którymi cięliśmy drucik, aby przymocować nim liść do łodygi tuż pod pąkiem kwiatowym. Jednak przed tym zabiegiem nasze listki były zwijane, aby przypominały coś na kształt rulonu. Pomagało to w łatwiejszym mocowaniu, ale również w takiej postaci wyglądały one bardziej efektownie. I w ten sposób z minuty na minutę kwiaty nabierały wyjątkowego charakteru. Kiedy nasza róża została otulona barwnymi liśćmi, wystarczyło dodać „wisienkę na torcie” i umieścić na niej sznurek dekoracyjny.  Ta technika przystrajania to dobra inicjatywa na zbliżające się Walentynki, tak uatrakcyjniony podarunek na pewno zostanie doceniony przez obdarowaną osobę. Gotowe róże trafiały do wazonu, gdzie spędziły resztę czasu, aż do zakończenia lekcji.
  Druga część warsztatów wyglądała nieco inaczej. Nie dostawaliśmy gotowych kwiatów, a sami mieliśmy za zadanie stworzyć mini stroik. Kolejny raz przewinął się motyw walentynkowy. Wykonanie stroika zaczęliśmy od wycięcia w gąbce florystycznejkształtu serca. Ten etap poszedł w miarę sprawnie, niekiedy z pomocą pani prowadzącej zajęcia. Gdy mieliśmy już bazy, mogliśmy przystąpić do następnego kroku. Potrzebne było do tego sianko. Należało owinąć nim dobrze gąbkę, lecz musiały to być cienkie warstwy, żeby nasze serduszko wyglądało estetycznie. Aby wszystko trzymało się na swoim miejscu, znów z pomocą przybył nam drucik, bez którego sianko nie mogłoby być przymocowane do gąbki. Po jakimś czasie baza została całkowicie zakryta, a nasz symbol miłości wyglądał coraz ładniej. Jednak to dopiero od tej chwili zaczął się zmieniać i nabierać stylu. Na nasz stroik nanosiliśmy piękne gerbery w kolorze różowym, a także gipsówkę białych, drobnych kwiatków. Była to delikatna, romantyczna kompozycja, którą dodatkowo podkreślały subtelne wstążki lub koraliki. Do jej wykonania nie było potrzeba wiele wysiłku, a wyglądało to bardzo zachęcająco i robiło wrażenie. 
  Przyozdobione róże i walentynkowe stroiki zachwycały, a my z uśmiechem opuściliśmy salę. Warsztaty florystyczne to była kolejna fajna przygoda, gdzie mieliśmy szansę na zdobycie nowych umiejętności. 

  Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 2b

 • 20.02.2018

  Kolejne spotkanie w ramach TygodniaTalentów . Kolejny gość odwiedził nas , aby przedstawić swoje pasje i oczywiście zarazić nimi uczniów. Bez wątpienia wielu gimnazjalistom bardzo podobały się warsztaty modelarskie oraz wiedzy o dronach. Poprowadził je hobbysta i pasjonat latających sprzętów Pan Rafał Woźnicki. Warsztaty modelarskie - Obrazek 1Sam początek zajęć zafascynował uczestników tak bardzo, że nie zauważyli, kiedy czas minął. Profesjonalne i indywidualne podejście prowadzącego pozwoliło nam dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących głównego tematu spotkania. Dzięki tablicy multimedialnej mieliśmy okazję latać wirtualnym dronem, co sprawiło nam, uczestnikom, ogromną frajdę. Poznaliśmy budowę dronów oraz sposób ich budowy od początku do końca. Każdy warsztatowicz mający pytania uzyskał na nie dokładną odpowiedź i wzbogacił się o wiedzę, którą, miejmy nadzieję, będzie miał okazję wykorzystać w przyszłości. Temat warsztatów był “strzałem w dziesiątkę” nie tylko dla pasjonatów majsterkowania, ale dla wszystkich uczestników.

  Maksymedialna Julia Ołdakowska, kl. 3c

 • 16.02.2018

  Pracownia ceramiczna istnieje w naszej szkole już 4 lata. Co chwilę przewijają się przez nią dziesiątki osób - doświadczone czy też dopiero początkujące szukają tam weny lub zajmują się ceramiką po prostu hobbystycznie. Ceramika - moją pasją - Obrazek 1Tegoroczny Tydzień Talentów pozwolił nam trochę bardziej zgłębić tę wiedzę. Zorganizowane w naszej szkole zajęcia garncarskie miały na celu szerzyć miłość do rękodzieła i zachęcać nas do odkrycia swojej pasji. Uczniowie wraz z Panem Adamem Łuczakiem okrywali tajniki ceramiki od podstaw, wszystkiego od chwili założenia pracowni uczyli się na bieżąco. Nikt nie wszedł tam jako fachowiec, wszystko z czasem jako jedna grupa odkrywali razem.

  Ceramika - moją pasją - Obrazek 2W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć dwoje absolwentów naszej szkoły oraz jednego z obecnych uczniów. Naszymi gośćmi byli Przemek, Grażyna oraz Kuba - potkali się z uczniami klasy pierwszej. Podzielili się oni własnymi przemyśleniami oraz inspiracjami dotyczącymi pracowni. Pierwsza głos zawarła Grażyna, która swoją przygodę z ceramiką zaczynała już jako uczennica trzeciej klasy podstawowej. Grażyna pokazała nam, jak na przestrzeni lat zmieniły się jej prace oraz przekonywała nas, żeby mimo przekornego losu nie poddawać się i dążyć do celu, aby się samoudoskonalać. Następnie głos zawarł Kuba, uczeń naszej szkoły. Gdy Kuba rozpoczął naukę w naszym gimnazjum i usłyszał o istnieniu pracowni, zechciał spróbować czegoś mu nieznanego - poszedł na jedne z zajęć i bardzo mu sięspodobało. Znalazł swoją technikę, w której jest niepodważalnie najlepszy i szlifował ją aż do perfekcji. Tak jak Grażyna nie poddał się i teraz z dumą może rzec, że w metodzie wałeczkowej bryluje wśród innych. Wszystko zawdzięcza zaangażowaniu i swojej ciężkiej pracy. Ostatni głos zawarł Przemek, który jest ze szkolną pracownią od samego początku. Początki, jak sam przyznał, były dla niego trudne, lecz z czasem jego umiejętności polepszały się i wciąż podnosił sobie porzeczkę. Jak widać każdy w tej pracowni ma inną, niepowtarzalną historię. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia wyzwania i spróbowania swoich sił w pracowni ceramicznej.

  Maksymedialna Wiktoria Misiak, kl. 3b

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa