Nawigacja

Wiadomości

 • Targi książki
  21.05.2018

  Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Warszawskich Targach Książki, które organizowane są od 2010 roku. W 2013 roku Targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym Tym razem wybrały się tam klasy 2b, 2c 2d i uczniowie z klas trzecich. Targi książki - Obrazek 1W tym roku przewodnim tematem targów jest jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Targi są świetnym miejscem dla fanów czytania, ale nie tylko dla nich. Można tam znaleźć również coś dla miłośników gier, czy nawet wyjątkowe i niespotykane w Polsce azjatyckie przysmaki. Wszystko w promocyjnych cenach lub sprzedawane przedpremierowo. Podczas dwóch godzin oglądania, wybierania i kupowania książek prawie każdy znalazł coś dla siebie. Mieliśmy mnóstwo zabawy i wrażeń. Zewsząd przyciągały kolorowe stoiska, przez co były tam tłumy ludzi. Wokół widowni stadionu na dwóch piętrach naprawdę można było się nachodzić. Każda mijana osoba niosła ze sobą torbę z książkami. Jeśli ktoś chciał odpocząć, mógł zejść na widownię, gdzie mogliśmy obejrzeć oficjalne otwarcie Targów, w którym uczestniczyło wiele ważnych osobistości.

  Targi książki - Obrazek 2Takiewydarzenia są świetnym pomysłem na zachęcenie do czytania. Wszędzie mnóstwo wydawnictw i gatunków książek - było w czym wybierać. Wiek na targach nie gra roli! Znajdą się tam książki zarówno dla tych najmłodszych, jak i najstarszych. Spacerując można zobaczyć wielu młodych, nastoletnich ludzi, co bardzo cieszy. Dodatkowo, jeśli ktoś chciał, mógł zapisać się na warsztaty o najróżniejszych tematach. Prowadzili je ciekawi ludzie.

  Wszystkim ta wycieczka bardzo się podobała, wróciliśmy zadowoleni i z nowymi grami, książkami lub innymi gadżetami do kolekcji. Wielu z nas już czeka, aby pojechać na targi w przyszłym roku. 

   

   

 • Erasmus+ W Belgii
  20.05.2018

  W niedzielę wieczorem zawitaliśmy do Belgii. Erasmus+ W Belgii - Obrazek 1Po długiej podróży bezpiecznie dotarliśmy do celu. Następnego dnia zaraz po przyjściu do szkoły mieliśmy zorganizowane ciekawe gry, aby się lepiej poznać. Były bardzo szybkie i proste, ale można było przełamać pierwsze lody. Gdy się trochę poznaliśmy, przystąpiliśmy do prezentacji o krajach i szkołach. Następnie przystąpiliśmy do pracy nad projektem miasta 2020 roku. Pierwszy dzień już za nami. Jutro czeka nas wycieczka do Brukseli, gdzie bliżej poznamy stolicę kraju.

 • Kangur
  16.05.2018 Z radością informujemy, iż Bartek Suchorab z kl. 4f- jako jedyny uczeń z naszej szkoły otrzymał wyróżnienie w konkursie matematycznym "KANGUR"- Bartku serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za rok :)
 • Wycieczka kl IV
  16.05.2018 9 maja uczniowie klas czwartych pojechali na wycieczkę do Muzeum Historii Polski. Wycieczka kl IV - Obrazek 1Urokliwymi ścieżkami Łazienek Królewskich poznawali nieznane dotąd fakty historyczne. Druga cześć grupy w tym czasie bawiła się w detektywów historii, rozwiązując ciekawe zadania w budynku muzeum. To była ciekawa i z pewnością niezwykle wartościująca lekcja. 
 • Konkurs ortograficzny
  23.04.2018

  W eliminacjach do VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego najlepsze wyniki osiągnęli:

  • w klasach starszych:

  N. Drapała, W. Więckowska, A. Szarblewska, M. Fabisiak, P. Głowacka, J. Ryng, W. Wróblewska, D. Bieniek

  • w klasach IV:

  N. Szafrańska, M. Zaremba, W. Niedzińska, A. Graff, M. Lubaszka, J. Hyter

   

  Gratulujemy!

 • Projekt Erazmus+
  09.04.2018

  W dniach od 18 do 24 kwietnia mieliśmy przyjemność przyjmować w naszej szkole gości, którzy przyjechali do nas z okazji projektu międzynarodowego Erasmus+. Oprócz naszej szkoły w projekcie biorą również udział uczniowie z Belgii, Austrii, Litwy, Bułgarii, Słowenii  i Portugalii.Projekt Erazmus+ - Obrazek 1 Była to świetna okazja do poznania innej kultury czy podszkolenia się w obcym języku. Podczas tygodniowej przygody dwa razy wybraliśmy się do Warszawy, odwiedziliśmy tam Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wybraliśmy się też na spacer po starówce i oczywiście nie mogło zabraknąć zakupów w Złotych Tarasach. W pozostałym czasie pracowaliśmy w Błoniu nad projektem. Tworzyliśmy stolicę Europy 2020 roku. Rysowaliśmy mapy, nowoczesne budynki i dyskutowaliśmy na tematy polityczne. Oczywiście nie zabrakło też innych atrakcji - pracowaliśmy w pracowni ceramicznej, rysując na glinie i robiliśmy mydełka w sali chemicznej.                                                                                                         Osoby goszczące swoich kolegów w domach nie pozwolili, aby ci nudzili się po szkole. Projekt Erazmus+ - Obrazek 2Codziennie gdzieś wychodziliśmy. Wielu osobom było przykro, kiedy trzeba było pożegnać się z dopiero co poznanymi kolegami, ale mamy bardzo dużo możliwości, aby nadal utrzymywać kontakt. Mamy nadzieję, że niektórych z nich spotkamy na kolejnych wyjazdach. Już w maju uczniowie z naszej szkoły pojadą do Belgii, w październiku do Portugalii a za rok w maju na Litwę. Bardzo dobrze wspominamy ten tydzień i żałujemy, że tak szybko minął. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w takich projektach w przyszłości.

  Gabriela Bracik, kl. 2a

                                                                                                  

 • Być jak Ignacy II
  09.04.2018

  Co ciekawego tym razem?

  Realizowaliśmy blok o Marii Skłodowskiej-Curie. Realizacja tego bloku została oparta głównie na zapoznaniu z listami i smsami o życiu i działalności tej dwukrotnej Noblistki oraz na eksperymentowaniu z Marią. Być jak Ignacy II - Obrazek 1Wiedza naszych uczniów na temat tej postaci jest duża. Jednak dowiedzieli się również min. jak zbudowany jest atom oraz co to jest promieniowanie. Został również przygotowany i przeprowadzony quiz na temat najistotniejszych wydarzeń w jej życiu. Uczniom najbardziej podobało się eksperymentowanie. Chociaż lepienie z plasteliny modelu atomu też było dla nich ciekawym doświadczeniem. Jakie eksperymenty wykonaliśmy?

  Badanie odczynu roztworu wywarem z czerwonej kapusty

  Zbadaliśmy min. roztwór mydła, płynu do mycia naczyń, ocet, sodę oczyszczoną, sól, cukier.

  Reakcja alginianu sodu z jonami wapnia = malutkie slimy

  Być jak Ignacy II - Obrazek 2Dzieci (i młodzież również   uwielbiają tę zabawę ponieważ w wyniku reakcji otrzymuje się slimy o różnych kształtach więc dodatkowo działa wyobraźnia, gdy zastanawiają się co przypominaslim, który otrzymali.

  Malowanie na mleku

  Tę zabawę również uwielbiają wszyscy. Piękne kolory przyciągają wzrok.

  Atrament sympatyczny z soku z cytryny.

  Pisaliśmy również tajne wiadomości kwasem cytrynowym i wywoływaliśmy je jodyną.

  Uzupełniliśmy też piękny kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych.

   

  Co następnym razem?

  Ruchomy obraz, camera obscura i nie tylko. Bądź z nami. A może do nas dołączysz?

 • Skołowany weekend
  09.04.2018

  Już po raz drugi nasze Koło Chemiczne  uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych
  w ramach festiwalu nauki „Skołowany Weekend”. Skołowany weekend - Obrazek 1Tym razem uczestniczyliśmy w pokazie  eksperymentów chemicznych. Część z nich była nam znana, część widzieliśmy po raz pierwszy. Min. rozpuszczanie styropianu w acetonie, w wyniku czego z dużego kawałka tego tworzywa pozostaje mała kulka kleju. Ciekawie było nazwane też jedno doświadczenie „Rzeźnik”. Polegało ono na tym, że w wyniku reakcji powstaje substancja o krwistym kolorze. Mogliśmy też chodzić w chmurach. A to za sprawą ciekłego azotu, do którego dodano wody w wyniku czego powstawała efektowna mgła.

 • Spotkanie Wielkanocne
  09.04.2018

  „Zebraliśmy się, aby z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy, świąt naznaczonych cierpieniem i nadzieją, przybliżyć postać naszego patrona, męczennika – Świętego Maksymiliana Marii Kolbego” – tymi słowami klasa II d rozpoczęła  wspólne  spotkanie społeczności szkolnej w Wielką Środę. Spotkanie Wielkanocne - Obrazek 1Podczas tego spotkania zostały wspomniane najważniejsze momenty z życia patrona naszej szkoły, przede wszystkim cierpienie
  i męczeńska śmierć za drugiego człowieka, które sprawiły, że człowiek ten w szczególny sposób upodobnił się do Chrystusa Zmartwychwstałego. Wspaniale posumowała też te trudne słowa Pani Dyrektor Dorota Berlińska. Ulubione słowa Świętego Maksymiliana „Co chwila bądź lepszy” odniosła do społeczności uczniowskiej, która w skupieniu uczestniczyła
  w spotkaniu. „Mówię trudne słowa, Wasi koledzy mówili trudne słowa a Wy w ciszy
  i skupieniu słuchacie, co chwilę stajecie się lepsi”. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani babką wielkanocną.

 • Mistrzynie powiatu
  28.03.2018

    05 Marca dziewczęta z klas VII naszej szkoły uczestniczyły w zawodach powiatowych z piłki siatkowej. W ten zimowy poranek udałyśmy się do Izabelina aby powalczyć ze szkołami podstawowymi Powiatu Warszawa Zachód. System rozgrywek polegał na grze "każdy z każdym". Nasze dziewczynki musiały rozegrać mecze z drużynami z: Ożarowa Maz., Izabelina i Koczarg. Nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna i dzięki wszystkim wygranym spotkaniom zajęła I miejsce, tym samym awansując do dalszego etapu - Międzypowiatu.

  A o to skład całej drużyny: Bartnik Emilia, Berlińska Maja, Domańska Alicja, Jaworska Maja, Korzeniewska Daria, Kurowska Zuzanna, Niedźińska Natalia, Orbach Dominika, Stachlewska Katarzyna i Tarnowska Julia.


  Mistrzynie powiatu - Obrazek 1

   

  W kwietniu następny etap więc już teraz mocno trzymamy za Was kciuki.

  P.S. Szczególne podziękowania dla Zuzanny !!!

   

   

 • Dzień liczby PI
  23.03.2018

   Zapewne każdemu, kto uczęszczał w szkole na lekcje matematyki obiły się o uszy tematy o pewnej liczbie, innej niż wszystkie. Dzień liczby PI - Obrazek 1Mowa tu o liczbie π, ilorazie długości okręgu i jego średnicy. Jest ona nieskończona, a przez swoją wyjątkowość ma nawet swoje święto obchodzone 14 marca. Ta data również nie jest przypadkowa, gdyż składa się z początkowych cyfr rozwinięcia liczby π. W naszej szkole okazja ta była hucznie obchodzona.
    Do tego święta przygotowania zaczęły się już kilka dni wcześniej. Uczniowie mogli dać coś od siebie-zrobić plakat na ten temat czy też wykonać rzeźbę liczby π.
    Po wejściu do szkoły można było zauważyć obklejone plakatami korytarze. Na jednym z nich mogliśmy podziwiać rzeźby w kształcie π. Po całym budynku krążyli również uczniowie i uczennice przebrane za starożytnych filozofów. Miało to przypominać, że liczbę tę odkryto już w starożytności. Na przerwach każdy, kto chciał mógł podejść do stoiska, gdzie odbywało się malowanie π na rękach lub twarzy. Dzień liczby PI - Obrazek 2Ta atrakcja w szczególności przypadła do gustu czwartym klasom, chociaż skusili się na nią także uczniowie starszych klas. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszyło się wielkie rozwinięcie liczby π. Przez większość ścian szkoły ciągnęło się setki cyfr. Naszym zadaniem było odnalezienie i oznakowanie w nich swojej daty urodzenia. Wielu osobom się to udało. Czwartoklasiści zorganizowali też  mały konkurs. Za dobrze udzieloną odpowiedź na pytanie, można było otrzymać ciasteczko. 
    Cały dzień przebiegł zgodnie z planem. Mieliśmy okazję jeszcze głębiej poznać niezwykłą liczbę π, do tego w miłej atmosferze.

  Justyna Kuza

 • Kangur
  15.03.2018 W dniu 15 marca 36 najlepszych matematyków z naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarowym Komnkursie Matematycznym - Kangur.

  Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

   W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

      W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.
  Gratulujemy naszym uczniom odwagi i czekamy na wyniki.

   

 • Tydzień Alpinizmu
  14.03.2018 Właśnie rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Alpinizmu .
  Organizatorami są:
  - nauczycielka geografii - Anna Sreberska
  - Amelia Szarblewska kl. IIa
  - Gabriela Bracik kl. IIa
  - Julia Cybulska kl. IIa
  - Julia Węglicka kl. IId
  - Konrad Beim kl. IIb
  - Dagmara Grabarek kl. IId
  - Monika Frankowska kl. IId
  Zapraszamy klasy VII, II i III do udziału w konkursie:
  Etap I - 15.03.2018r.
  Etap II - 22.023.2018r.
  Etap III - 05.04.2018r.
  Powodzenia

   
 • Dzień otwarty
  15.03.2018

  10 marca w progach Szkoły Podstawowej nr 4 pojawili się przesympatyczni goście - nasi przyszli uczniowie wraz ze swymi rodzinami. Dzień otwarty - Obrazek 1Rodzice oraz wrześniowi pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Mogli też poznać obecnych uczniów klasy I, którzy z Dzień otwarty - Obrazek 2wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali krótki występ. Następnie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez naszych nauczycieli. W tym czasie ich rodzice i opiekunowie spotkali się z Panią Dyrektor Dorotą Berlińską, by poznać ofertę naszej szkoły i porozmawiać na temat jej funkcjonowania. Widząc uśmiechnięte buzie oraz bardzo zaangażowane podczas zajęć maluchy jesteśmy spokojni - przyjdą do nas fantastyczni uczniowie, na których czekamy z niecierpliwością.

 • Najlepsze w powiecie
  14.03.2018

  W środowe przedpołudnie nasza szkoła gościła dziewczęce drużyny siatkarskie. Całe zamieszanie było spowodowane przez powiatowe rozgrywki młodzieży w piłce siatkowej. Gminę Błonie reprezentowały dziewczynki z naszej szkoły w składzie: Gabrysia Bracik, Amelia Szarblewska, Agata Zdanowska, Julia Ryng, Julia Badowiec, Julia Węglicka, Weronika Szatkowska i Andżelika Kluk.

  W rozgrywkach uczestniczyło aż 6 drużyn, dlatego mecze zostały rozegrane w dwóch grupach: grupa I - Błonie, Kampinos i Stare Babice, grupa II - Łomianki, Leszno i Ożarów Mazowiecki. System "każdy z każdym" pozwolił wyłonić zwycięzców grup. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne i w pięknym stylu awansowały do półfinału. Tam natrafiły na zawodniczki z Łomianek i Ożarowa Mazowieckiego, pokonując swoje rywalki, w finale wygrały natomiast z drużyną z Leszna.

  To był ich dzień. Nasze dziewczyny były najlepsze. Wygrały wszystkie mecze, co zapewniło im pierwsze miejsce i możliwość reprezentowania powiatu warszawskiego zachodniego w zawodach międzypowiatowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

   

 • Warszawska Syrenka
  07.03.2018

  W KONKURSIE WARSZAWSKA SYRENKA

  SP nr 4 będą reprezentować:

  Z kl I:

  Dorotka Smolińska, Maja Bujko, Krzyś Woźniak

  z kl. IV:
  Sylwia Brochocka, Kuba Bujak, Matylda Zaremba;
  z kl VII SP i GIMNAZJUM:
  Maja Jaworska i Kacper Rydzek
  GRATULUJEMY!

  Zwycięzcom przypominamy, że eliminacje gminne odbędą się

  w Centrum Kultury w Błoniu , w dn. 17.03.18 r. o godz. 15.

  POWODZENIA!

 • Gala Żołnierzy Wyklętych
  07.03.2018

  3 lutego 2011 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Co roku w naszym mieście uroczyście obchodzone jest to święto w celu upamiętnienia bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy po 1945 roku nie złożyli broni. Gala Żołnierzy Wyklętych - Obrazek 1Uroczystość odbyła się w Centrum Kultury w Błoniu, w której chętnie wzięli udział mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście. Od trzech lat uczniowie błońskich szkół biorą udział w konkursach im poświęconym. W tym roku miał on charakter historyczno – literacki. Po oficjalnym wręczeniu nagród, zwycięzcy zaprezentowali swoją interpretacje wybranych utworów. Następnie odbyło się spotkanie z Janem Żarynem – senatorem RP, ppłk. Leszkiem Mroczkowskim - kombatantem, Gala Żołnierzy Wyklętych - Obrazek 2Krzysztofem Bukowskim – synem Edmunda Bukowskiego, pierwszego żołnierza odnalezionego na Łączce oraz ksiądz prałat Józef Maj.

  Bardzo ciekawej lekcji historii udzielił profesor Jan Żaryn.

  Ppłk. Leszek Mroczkowski krótko opowiedział o trudnym losie i życiu w partyzantce oraz zaprezentował swoje utwory.

  Krzysztof Bukowski opowiedział o działalności rodziców w podziemiu niepodległościowym.

  Ksiądz Józef Maj przybliżył nam postać Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

  Całą uroczystość uświetnili artyści z Opery Narodowej, którzy zaprezentowali patriotyczne utwory oraz Ryszard Rembiszewski, który odczytał grypsy Łukasza Cieplińskiego.

  Warto brać udział w takich wydarzeniach i pamiętać o historii ludzi, którzy zostali zamordowani przez reżim komunistyczny tylko dlatego, że pragnęli żyć w wolnej, niepodległej Polsce.

   

   

 • Aktywne przerwy
  02.03.2018  Aktywne przerwy - Obrazek 1Piątkowa długa przerwa była dla uczennic i uczniów klas czwartych inna niż zwykle. Zuzia i Oliwia z klasy 2c przygotowały pierwszą "aktywną przerwę". Czwartoklasiści mogli pobawić się magiczną cieczą. Drugoklasistki przygotowały ciecz i talerzyki, a "maluchy" były bardzo zadowolone, ugniatając masę, a przy okazji mażąc nią parapety i podłogę :D Po zabawie było sporo sprzątania, ale dziewczyny z klasy 2c dzielnie sobie z tym poradziły. Zapraszamy na kolejne aktywne przerwy - zgłaszajcie swoje pomysły!!!

 • Być jak Ignacy
  25.02.2018

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu pt:”Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG. Projekt ma inspirować i zachęcać do  samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką oraz do eksperymentowania. Być jak Ignacy - Obrazek 1Podczas zajęć Koła Chemicznego omawiamy postacie czterech Polaków, którzy wsławili się różnymi dokonaniami i odkryciami. Pierwszy blok dotyczył Mikołaja Kopernika. Być jak Ignacy - Obrazek 2Wykonywaliśmy mapy myśli dotyczące tej postaci, rywalizowaliśmy między grupami, kto ma większą wiedzę na temat znanego astronoma. Wykonaliśmy też amatorski spektroskop oraz ruchomy Układ Słoneczny. Bawiliśmy się przy tym fantastycznie – zarówno czwartoklasiści  jak i gimnazjaliści. Następną postacią jest nasza dwukrotna Noblistka. Ale o tym następnym razem.

 • Lekcja o owadach
  05.03.2018
  Raz do roku w naszej szkole pojawiają się specjalni goście. Dyrekcja szkoły oraz nauczycielka biologii organizują szczególne lekcje o owadach, prowadzone przez hobbystę, entomologa Pana Krzysztofa Pacha. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu gościa uczniowie mieli okazję zobaczyć i poznać historię motyla i modliszek. Tegoroczne zajęcia skupiały się na chrząszczach. Lekcja o owadach - Obrazek 1Lekcja rozpoczęła się od przedstawienia podstawowych informacji. Pan Pach zaprezentował gminazjalistom 3 gatunki tych owadów. Były to rochatyńce, jelonki, chruszczyce oraz larwy jednego z nich. Mimo przerażających nazw chrząszcze okazały się przyjaznymi i pięknymi istotami. Uczniowie mieli szansę dotknąć czy potrzymać wybranego owada. Lekcja zbliżająca młodych ludzi do natury jest świetnym sposobem na poznanie świata.
  Agata Zdanowska i Julka Ołdakowska, kl. 3c

   

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa