Wspomnienia

Olimpiada przedszkolaków

Dnia 7 czerwca w murach naszego Gimnazjum gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 1 imienia „Misia Uszatka” w Błoniu. Celem tej niecodziennej wizyty była zorganizowana przez naszych uczniów „Olimpiada Przedszkolaka”. Na naszych młodszych kolegów czekała w tym dniu moc atrakcji. Całość imprezy rozpoczęła dyrektor Dorota Berlińska witając naszych gości. Oczywiście jak przystało na prawdziwych sportowców, nie mogło się obyć bez olimpijskiego ślubowania. Po oficjalnym zaprzysiężeniu wszyscy mali sportowcy przystąpili do rywalizacji.

Nasi uczniowie zaangażowali się bardzo w przygotowanie dyscyplin i wysoko postawili poprzeczkę startującym. Nie zabrakło takich konkurencji jak: skok obunóż, bieg z woreczkiem na głowie, bieg slalomem, a nawet bieg sztafetowy. Przedszkolaki bardzo dobrze sobie radziły i chętnie brały udział we wszelkich zabawach. Oprócz typowych konkurencji sportowych na naszych gości czekały zabawy i tańce, które prowadziły uczennice z klas pierwszych.

Po skończonych zawodach sportowych przyszedł czas na jeszcze jedną niespodziankę. Klasa II B wraz z p. Dorotą Ambroziak przygotowała dla młodszych kolegów przedstawienie pod tytułem „Dwanaście miesięcy”. Całość imprezy zakończyła się uroczystym wręczeniem medali.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor przedszkola oraz wychowawczyniom, że chciały przyjąć zaproszenie. To było naprawdę bardzo fajne doświadczenie dla naszych uczniów i pokazało że dawanie siebie innym może przynosić wiele satysfakcji.

Organizatorzy:

A.Rutkowska,