Dookoła Polski

Nasze stoisko podczas tegorocznej Maksymiliady nosiło nazwę “Z kredkami dookoła Polski.” Oferowaliśmy uczestnikom kolorowanki, grę “Polak mały”, minikonkurs oraz wystawę albumów na temat Polski i sławnych Polaków. Przy naszym stoisku zatrzymywały się dzieci od przedszkolaków do gimnazjalistów. Wiele osób oglądało też nasze albumy. Minikonkurs dotyczący sławnych Polaków przeznaczony był dla starszych dzieci, od 5 klasy wzwyż. Każde dziecko dostawało w nagrodę cukierka, co bardzo wszystkich cieszyło. Niektórzy rodzice zostawiali nawet przy naszym stoisku małe dzieci, które kolorowały obrazki. Wśród kolorowanek największym powodzeniem cieszyły się Łowiczanki oraz orzeł biały. Dziewczynki wolontariuszki Zosia Iwanicka i Ania Ostapiuk grały z dziećmi w gry, co było bardzo dobrym pomysłem, zachęcały też do kolorowania. Dziękujemy za ogromną pomoc. Naszym zdaniem Maksymiliada była bardzo udana!

Anna Chojnacka i Elżbieta Sowińska