Lekcja o owadach

Raz do roku w naszej szkole pojawiają się specjalni goście. Dyrekcja szkoły oraz nauczycielka biologii organizują szczególne lekcje o owadach, prowadzone przez hobbystę, entomologa Pana Krzysztofa Pacha. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu gościa uczniowie mieli okazję zobaczyć i poznać historię motyla i modliszek. Tegoroczne zajęcia skupiały się na chrząszczach. Lekcja rozpoczęła się od przedstawienia podstawowych informacji. Pan Pach zaprezentował gminazjalistom 3 gatunki tych owadów. Były to rochatyńce, jelonki, chruszczyce oraz larwy jednego z nich. Mimo przerażających nazw chrząszcze okazały się przyjaznymi i pięknymi istotami. Uczniowie mieli szansę dotknąć czy potrzymać wybranego owada. Lekcja zbliżająca młodych ludzi do natury jest świetnym sposobem na poznanie świata.
Agata Zdanowska i Julka Ołdakowska, kl. 3c