Comenius Partnerskie Projekty Szkół - co to jest? Partnerzy/ Partners Ist General Meeting in Paris, France. 28.11 - 02.12.11 r. Kopernikalia 2012 IInd General Meeting in Lentini, Sicily. 19.03 - 23.03.12 r. IIIrd General Meeting in Hallein, Austria. 01.05-05.05.12 r. IVth General Meeting in Błonie, Poland. 13.10 - 17.10.2012 Vth General Meeting in Hallein, Austria 23.02 - 01.03.2013r. Week of Global Education Santa's Workshop O nas w Mediach!!! / About Us in Media!!! Nasz zespół/ Our team The Aims The students about the project Comeniusowa Kopalnia Talentów

Comenius ART & DEVELOPMENT

Comenius Partnerskie Projekty Szkół - co to jest?

Gimnazjum nr 2 im Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Błoniu w roku szkolnym 2011/12 przystąpiło do programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół. Projekt Art and Development. Projekt zakłada dwuletnie partnerstwo czterech szkół: z Polski - Gimnazjum nr 2 w Błoniu, z Francji - Lycée Polyvalent Paul Langevin, z Austrii - BG/BRG Hallein i z Włoch - Liceo Scienifico Statale Elio Vittorini di Lentini.

Pierwsze spotkanie uczniów biorących udział w projekcie odbyło się w dniach: 28.11 – 02.12.2011r. w Paryżu, w szkole Lycée Polyvalent Paul Langevin (Saint – Michel – Sur – Orge). Dziesięć uczennic z klas I, II i III Gimnazjum nr 2 wspólnie z uczniami z Francji, Austrii i Włoch uczestniczyło w warsztatach, których celem było m. in. kształcenie wrażliwości na sztukę, rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywności. poprzez zbudowanie panoramy z rysunków i prac dzieł sztuki z określonych epok. Uczestnicy projektu zwiedzili muzea w Paryżu: Luver i Centre Georges Pompidou (zwany także Beaubourg). Na długo w pamięci uczniów pozostanie wizyta w ratuszu i rozmowa z burmistrzem Sainte-Geneviève-des-Bois, panem Olivierem Léonhardtem.

Druga część projektu poświęcona będzie aspektom świadomości społecznej uwidocznionych w takich zjawiskach jak np. globalizacja.

Jednym z elementów programu będą warsztaty, których celem będzie analiza porównawcza zdjęć sklepów zarówno hipermarketów jak i lokalnych, osiedlowych sklepików. Wizyta w międzynarodowych firmach lub przedsiębiorstwach działających na terenie krajów szkół partnerskich będzie dopełnieniem zagadnienia globalizacji.

Następne spotkanie szkół odbędzie się w Lentini we Włoszech w dniach 19.03 – 23.03.2012r.

Anna Gruber

psycholog szkolny

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.