Wspomnienia

Gala talentów

W maju drugi raz spotkaliśmy się na uroczystej Gali, aby podsumować Tydzień Talentów. Była to jednocześnie okazja do nagrodzenia uczniów najlepszych w różnych dziedzinach. Każdy ma talenty i uzdolnienia, potencjał który może rozwijać – to przesłanie Tygodnia Talentów. Gala jest okazją, żeby uhonorować wszystkich gimnazjalistów, którzy swoje zdolności rozwijają i zachęcić do tego innych.

W tym roku na Gali gościliśmy burmistrza Błonia Zenona Reszkę. Nasz gość wręczył listy gratulacyjne uczniom, którzy odnieśli sukcesy w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych – laureatowi z historii i finaliście z chemii Łukaszowi Kiełbusowi oraz finalistom: Annie Pasce – biologia i Damianowi Kossakowskiemu – historia. Pan Burmistrz pogratulował także nauczycielkom wyróżnionych uczniów – paniom Marioli Kopańskiej -Wyrzykowskiej, Agnieszce Walczak - Baśkiewicz i Anicie Bajor. Dla najlepszych zaśpiewała Justyna Binio. W dalszej części uroczystości nagrodziliśmy wszystkich, którzy prezentowali się podczas Tygodnia Talentów – grali, śpiewali, przedstawili swoje zdjęcia, prace plastyczne, biżuterię, utwory literackie.

Swoje nagrody otrzymali najlepsi sportowcy – reprezentanci w unihokeju - I miejsce na Turnieju Mazovia oraz III w zawodach między powiatowych, siatkarki i koszykarze – wicemistrzowie powiatu warszawskiego zachodniego oraz mistrzowie skoku wzwyż – Karolina Gawrzydek i Dominik Użlis. Nagrodziliśmy także wykonawców szopki bożonarodzeniowej, artystów występujących w koncercie z okazji Dnia Niepodległości, uczestników festiwalu Nutka Poliglotka oraz klasy najlepsze w szkolnych konkursach.

Dla wszystkich grali i śpiewali gimnazjaliści – soliści Kaja Krzemińska, Aleksandra Cegielska, Robert Mażyński, zespoły w następujących składach: Filip Bezpałko, Michał Domański, Krzysztof Kowalski oraz Dominika Robaszkiewicz, Wojciech Laskowski, Jakub Kopczyński, Hubert Ploch, Kacper Bogucki, Jakub Wolski. Ich występy tradycyjnie nagłośniła nasza sekcja dźwiękowa pod kierunkiem Łukasz Kiełbusa.

Gala pokazała, że mamy wielu zdolnych uczniów, którzy rozwijają swoje talenty i pasje. Zachęcam do udziały w przyszłorocznym Tygodniu Talentów!

Dorota Berlińska