Ważne telefony Godziny pracy Pedagog szkolny- Dorota Zięba Pedagog szkolny - Izabela Wolska Psycholog - Anna Gruber-Whybra Zajęcia specjalistyczne To, co nas wyróżnia... Terapeuta pedagogiczny- Dorota Zięba Logopeda - Lucyna Aninowska - Maciejewska

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Pedagog szkolny- Dorota Zięba

Do zadań naszego pedagoga należy m.in.:

• Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązywania problemów wychowawczych stanowiących barierę i ograniczających aktywne i pełne uczestnictwo ucznia w życiu szkoły.
  • Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.
  • Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży.
  • Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów.
  • Inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
  • Pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów.
  • Wspieranie nauczycieli, wychowawców, innych specjalistów oraz rodziców w:
    • rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu przedszkola, szkoły i placówki;
    • udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Koordynowanie współpracy szkoły z instytucjami zewnętrznymi: OPS, policją, sądem, kuratorami.