Wspomnienia

Wspólny projekt z uczniami z Wilna

Mickiewicz " Obywatelem Europy".

W projekcie tym, dofinansowanym z Unii Europejskiej, uczestniczyło 30 uczniów Gimnazjum nr 2 w Błoniu oraz 30

uczniów z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie. Młodzież podczas wielu zajęć miała okazję nie tylko poznać

sylwetkę i twórczość Adama Mickiewicza, ale i nawiązać liczne przyjaźnie.

Zgodnie z harmonogramem projektu w przeciągu kilku dni: przeprowadzono

• w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Korfowe grę integracyjną "Śladami Adama Mickiewicza"
  • zajęcia inspirowane twórczością poety na Starym Mieście oraz w Łazienkach
  • konkurs plastyczny "Ballady i romanse" w parku Arkadia
  • konkurs wiedzy o Adamie Mickiewiczu
  •  liczne dyskusje dotyczące patriotyzmu we współczesnej Europie, tradycji, tego co młodzi ludzie mogą dać Europie i co Europa może zrobić dla nich.

Oprócz tak ambitnych i ważnych zagadnień uczniowie podjęli w sposób brawurowy i ciekawy nie lada wyzwanie- w ciągu kilku dni, podczas warsztatów teatralnych przygotowali spektakl związany z życiem Adama Mickiewicza.

Czy warto było?

Zapraszamy do oglądania naszych wspomnień w galerii- myślimy, że radosne twarze i niepowtarzalny nastrój będą najlepszą odpowiedzią na to pytanie.