Program na każdy dzień Zajęcia dla najmłodszych uczniów Imprezy towarzyszące - zaproszeni goście Występy na korytarzu Prace plastyczne Podsumowanie Uczniowskie pasje

Tydzień Talentów 2018

Tydzień Talentów w Gimnazjum nr 2 i SP4

Zastanawiałeś się kiedyś czym jest talent? Pewnie teraz sobie myślisz, że to przecież oczywiste... Talentem możemy nazwać czynność czy dziedzinę, której wykonywanie sprawia ci dużo radości i masz do tego predyspozycje. Ale czy myślałeś kiedykolwiek o tym, w jaki sposób przyczyniasz się do rozwijania swojej pasji? Pomimo tego, że rodzisz się z wieloma uzdolnieniami, tylko od ciebie zależy, co z nimi zrobisz. Możesz wziąć się do pracy, aby stawać się nieustannie lepszym w tym, co kochasz, choć równie dobrze możesz z tego nie skorzystać. Problem często leży w tym, że sami nie do końca wiemy, czy nadajemy się do danego zajęcia lub chcemy zobaczyć, czy znajdziemy do niego upodobanie - tylko jak? W naszej szkole nie mamy takich zmartwień!
Już po raz szósty uczniowie mogli uczestniczyć w organizowanym co roku Tygodniu Talentów. Do tej pory cieszyło się nim Gimnazjum nr 2 w Błoniu, ale oczywiście ten rok to również duże zmiany, gdyż do udziału w tegorocznym Tygodniu Talentów mieliśmy przyjemność zaprosić także Szkołę Podstawową nr 4. Jak sama nazwa tych pięciu wyjątkowych dni wskazuje, to czas, w którym możemy próbować różnych aktywności, odkrywać swoje ukryte umiejętności i ulepszać nasze niezwykłe zdolności. Jeśli jest jakaś dziedzina, która nas interesuje, dzięki organizowanym warsztatom mamy szansę dowiedzieć się o niej wielu nowych wiadomości, a nawet ją praktykować. A jeśli wiesz dokładnie, co sprawia, że jesteś szczęśliwy i chcesz pokazać ten talent innym, to idealna okazja na wystąpienie przed szkolną publicznością i pokazanie na co cię stać! Być może, że twoich zainteresowań nie da się zaprezentować występem, więc śmiało możesz pokazać je pokazując swoje dzieła na wystawie na szkolnym korytarzu. Przez cały tydzień inni będą mogli oglądać i podziwiać to, co stworzyłeś. Nic cię to nie kosztuje, a zdobywasz nowe doświadczenia, więc warto aktywnie brać udział we wszystkich zajęciach oraz atrakcjach.
Choć jest to zdecydowanie tydzień inny niż wszystkie, i ten – jak każdy - musiał rozpocząć się poniedziałkiem. Chętni mogli uczestniczyć w warsztatach "Konie moją pasją", prowadzonych przez panią Magdę Dudzińską. We wtorek siedmiolatki z klasy pierwszej mogły doświadczyć nauki tańca, którą prowadziły uczennice naszego gimnazjum. Widać było, że podobają im się tego rodzaju przyjemności.  Oprócz tego dzień zapowiadał się bardzo ciekawie. Rano wszystkie klasy wyszły na film do kina. Zaplanowano również szereg zajęć, np. "Pies-moja pasja", gdzie Pani weterynarz Magda Chmielewska pokazywała, jak sprawić, by pies był posłuszny. Kolejnymi warsztatami były prowadzone przez Pana Kacpra Kurowskiego zajęcia origami, czyli sztuka składania papieru. W środę z kolei mieliśmy okazję zapoznać bliżej drony i modelarstwo, które przedstawił nam Pan Rafał Woźnicki. Z kursu tańca prowadzonego przez nasze uczennice, tym razem skorzystały klasy czwarte i pierwsza. Mogliśmy również nauczyć się szycia maskotek pod okiem Pani Iwony Dębkowskiej. Następnego dnia, w czwartek, zdecydowanie królował sport. Klasy pierwsze i czwarte miały szansę na naukę gry w siatkówkę i koszykówkę. To również była zasługa starszych kolegów. Można było również w ceramice. Dla fanów roślin tego dnia odbywały się warsztaty florystyczne, prowadzone przez kwiaciarkę Panią Edytę Juszczak. W piątek królowały warsztaty artystyczne. Do dyspozycji były zajęcia z rękodzieła i robienie kartek walentynkowych i "Techniki malarstwa", prowadzone przez Panią Jadwigę Racinowską. Mogliśmy także udać się na warsztaty charakteryzacji, prowadzone przez uczniów klasy 2c. Pracownik Muzeum Powstania Warszawskiego poprowadził rozmowę o wolontariacie i przedstawił muzeum od kuchni. Przez cały tydzień podczas przerw można było podziwiać naszych wspaniałych uczniów w pokazach śpiewu, tańca, zaskakujących talentów.
Pamiętajmy o tym, że każdy z nas ma niesamowite zdolności. Tydzień talentów to jedna z nielicznych okazji, gdzie w pełni możemy je pokazać, rozwijać i uświadomić sobie, ile potrafimy.

Maksymedialna Justyna Kuza, kl. 2b Gimnazjum nr 2