Maksymiliada

W sobotę  odbyła się już druga edycja Błońskiego Festiwalu Nauki „Maksymiliada”, organizowanego przez nasze gimnazjum. Tym razem, po uroczystym otwarciu imprezy,  wszyscy przenieśliśmy się do średniowiecza, pełnego pięknych dam dworu i rycerzy w lśniących zbrojach. Można było odwiedzić podziemia naszej szkoły, które przeistoczyły się w podziemia prawdziwego zamku, zobaczyć doświadczenia prosto z alchemicznego laboratorium, jak również nauczyć się tańca średniowiecznego, czy utoczyć z gliny i wypalić naczynie w naszej pracowni ceramicznej, zobaczyć na czym polega technika raku oraz zaprezentować nasze prace na stoisku z dziełami sztuki. Swoje stoiska na naszym Festiwalu miały również błońskie szkoły średnie, które zawsze w swych murach serdecznie gościmy. Tłem muzycznym wszystkich atrakcji były występy wokalne naszych koleżanek i kolegów. Atrakcje kulinarne zapewniła niezastąpiona Rada Rodziców. Należy też podkreślić, że jedną z największych atrakcji była żywa lekcja historii, którą uświetniła grupa rekonstrukcyjna. Dla klas szóstych odbył się specjalny turniej rycerski „Szóstka w rozumie”. Jakby atrakcji było mało, dodatkowo przygotowaliśmy loterię w której szczęśliwcy wygrali wspaniałe nagrody. Swoją kropkę nad i postawił zespół „Dumbstruck”, który uświetnił całą imprezę swoim występem. Aby zorganizować to przedsięwzięcie- mieliśmy dużo pracy, ale nie byliśmy sami. Mogliśmy liczyć na wsparcie naszych niezastąpionych Absolwentów. Zapewne wszyscy wyczekują  na następny Festiwal, który będzie już za rok!

Anna Starnawska