Zakończenie konkursu

W dniu 23 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie konkursu matematycznego Mały Pitagoras i Mały Euklides .

Uroczystość uświetniły swoją obecnością władze gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice uczniów. Uczniowie naszej szkoły  pokazali gościom matematykę na wesoło.
Uczniowie klasy IIA przedstawili scenkę ”Sprawa rozwodowa państwa Wyrwigroszów” , która  w zabawny sposób pokazała konieczność znajomości  procentów. Krzysztof Kowalski wykonał piosenkę o liczbie ∏. Przewodnicząca konkursu Władysława Paczesna zapoznała wszystkich z tegorocznymi wynikami i wręczyła nagrody. Uczniowie naszej gminy zdobyli 53 nagrody. 8 nagród odebrali nasi uczniowie.
Powiatowy  Konkurs Matematyczny „ Mały Euklides” dla I, II i III klas  gimnazjum i „ Mały Pitagoras” dla IV, V i VI klas szkól podstawowych odbył się w naszej szkole w dniu 17 maja 2014r.
 W konkursie brało udział 276 uczniów (na 305 zakwalifikowanych do II etapu) z powiatu warszawskiego zachodniego, w tym 97 uczniów z gminy Błonie.
Pani Władysława Paczesna podziękowała władzom gminy za ufundowanie nagród oraz pani dyrektor i nauczycielom matematyki naszej szkoły za organizację konkursu.