Kurs pierwszej pomocy

29 kwietnia w naszej szkole miał miejsce kurs pierwszej pomocy zorganizowany przez p.Adama Łuczaka i firmę „AdrenaLTika”. Uczestniczyły w nim 23 osoby z różnych klas. Zajęcia posiadały charakter czysto praktyczny – podczas prawie 8 godzin mieliśmy okazję wyćwiczyć naszą technikę resuscytacji, poznać sposoby wyciagania poszkodowanego z samochodu, gaszenia pożaru, tworzenia prowizorycznych noszy, czy nauczyć się obsługi defibrylatora. Poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących zarówno ludzkiego ciała, jak i samej pracy pogotowia.  Pogoda była idealna, więc pomimo poważnego zagadnienia – wszyscy świetnie się bawiliśmy. Pod koniec zajęć odgrywaliśmy scenki wypadków, dzięki czemu stworzyliśmy sobie chociaż namiastkę prawdziwych emocji. Z czystym sumieniem możemy zaliczyć ten dzień do niezwykle męczących, ale zarówno niezwykle dobrze wykorzystanych. Każdy powinien umieć pomóc poszkodowanemu w wypadku – często liczą się sekundy. Tego typu akcje naprawdę dużo dają, gdyż w teorii wszystko wydaje się dużo prostsze niż okazuje się to w praktyce. Za kilka dni otrzymamy nasze certyfikaty, które stanowią oficjalne potwierdzenie posiadania umiejętności ratowniczych. Jesteśmy z siebie bardzo dumni i cieszymy się, że mieliśmy okazję brać udział w tych warsztatach.