W angielskim kinie

W tym roku również koło języka angielskiego przygotowało mnóstwo anglojęzycznych atrakcji na dzień otwarty. Zabraliśmy naszych gości do angielskiego kina na film i prezentację  o Wielkiej Brytanii oraz pop corn. W towarzystwie Hermiony, Amy Winehouse, Sherlocka Holmesa oraz Tysona można było dowiedzieć się podstawowych informacji na temat Anglii, Szkocji, Walii oraz Irlandii Północnej -  na przykład co noszą Szkoci, co pije brytyjska królowa czy też z czego słynie Walia. Było międzykulturowo, wesoło i smacznie. Z sali języka angielskiego kandydaci wraz ze swoimi rodzicami byli prowadzeni przez "Mozarta" do sali języka niemieckiego, oczywiście polecenia dotyczące trasy były wydawane w języku niemieckim. Aby zmniejszyć stres związany z mało znanym albo zupełnie nieznanym językiem, można było posłużyć się pomocą w postaci obrazków umieszczonych na ścianach. W pracowni języka niemieckiego nasi goście mogli obejrzeć film Oli Marii Chojnackiej na temat projektu internetowego "Das Bild der Anderen" (Obraz Innych) oraz trochę się pobawić - zagrać w "Piotrusia" po niemiecku i poukładać karty memory z niemieckimi słówkami. W drzwiach pracowni gości witali bohaterowie bajki braci Grimm - Czerwony Kapturek, babcia i groźny wilk. Czerwony Kapturek częstował wszystkich gości cukierkami "Nimm 2" - oczywiście po niemiecku, bo przecież "nimm zwei" znaczy "weź dwa" - bo takie smaczne!