Chemiczne atrakcje

Koło chemiczne jak co roku przygotowało mnóstwo atrakcji na dzień otwarty. Ryczały Misie, strzelały fajerwerki bez podpalania zapałkami, buchała para z lokomotywy, produkowaliśmy pastę dla słonia, produkowaliśmy substytut krwi. Był również pokaz magicznej butelki, która to zabarwiała się na niebiesko to odbarwiała. Każdy z uczestników dnia otwartego jak również uczniowie naszej szkoły mogli samodzielnie wykonać wiele doświadczeń np. zbadać w których produktach spożywczych znajduje się skrobia, białko; zbadać czy coca-cola zawiera glukozę. Można było własnoręcznie otrzymać tlen, napełnić balon dwutlenkiem węgla, zbadać odczyn domestosa, octu, kwasku cytrynowego czy preparatu do udrożniania rur tzw. kreta. Badanie odczynu roztworów wiąże się z otrzymywaniem niezwykle barwnych roztworów co przyciągało wzrok każdego uczestnika. Dym i różne zapachy mające źródło w sali chemicznej można było zobaczyć i wyczuć niemal w całej szkole.