Święto liczby PI

W czwartek w naszej szkole  obchodziliśmy dzień liczby Pi. Była to doskonała okazja do pokazania, że nauka matematyki nie musi wiązać się tylko z rozwiązywaniem zadań. Na początku prowadzący (Michał Domański) przedstawił nam historię tej liczby uwzględniając liczne ciekawostki, między innymi to, że pierwsze obchody święta liczby Pi odbyły się w 1988 roku. Chcąc kontynuować tradycję, przygotowaliśmy na ten dzień wiele konkursów, takich jak konkurs na największy model Pi oraz na plakat o takiej samej tematyce. Właśnie ten ostatni konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, ponieważ wzięło w nim udział aż 31 osób. Na zwycięzców czekały pyszne nagrody (pi-babeczki upieczone przez uczniów klasy II A). Dodatkowo czekał na nas mini spektakl przygotowany  przez uczniów klasy II C i II D . Dzięki wspaniale dobranym rolom oraz utalentowanym aktorom przedstawienie było niezwykle udane, a atmosfera była już całkiem rozluźniona. Wtedy nasz artysta Krzysiek wychwalał liczbę pi piosenką, co wzbudziło aplauz publiczności. Imprezę zakończył Quiz o liczbie Pi, który wzbudził niemałe emocje wśród publiczności . Oczywiście nagrodami były tez pyszne pi-ciasteczka. Całość dopełniona była dekoracją sali gimnastycznej, w której centralnej części można było zobaczyć początkową część rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Dekorację przygotowali również uczniowie klasy II A.