Zdobyliśmy tytuł "SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW"

Z przyjemnością informujemy , że nasze Gimnazjum dołączyło do grona szkół, które w szczególny sposób odkrywają, promują i wspierają uzdolnienia młodzieży. Prestiżowy tytuł „SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW” jest przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej szkołom, które wyróżniają się na tle innych placówek pod względem uzdolnień naukowych, sportowych i artystycznych uczniów.

Nasze gimnazjum wspiera „młode talenty” proponując uczniom zajęcia w projektach międzynarodowych: „OBRAZ INNYCH” (Das Bild der Anderen) i współpracy partnerskiej Comenius „Global style”; w wolontariacie uczniowskim, zajęciach muzycznych, w sekcji nagłośnieniowej, w kołach: historycznym, biologicznym i chemicznym.
Ocenie podlegały nie tylko osiągnięcia uczniów, ale także praca nauczycieli, którzy prowadząc zajęcia dodatkowe, odkrywają talenty swoich wychowanków. Umieszczenie na mapie "Szkół Odkrywców Talentów" jest wielkim wyróżnieniem dla naszej szkoły, która jako jedna z 7 szkół w  powiecie warszawskim zachodnim uzyskała ten zaszczytny tytuł.

Zachęcamy do znalezienia nas na ogólnopolskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów i zapoznania się z działaniami, które przyczyniły się do uzyskanie tego tytułu.