Ślubowanie

03.11.2014 to ważny dzień dla klas I, wówczas odbyło się ich  ślubowanie.  Po uroczystym wprowadzeniu klas I i  sztandaru naszego gimnazjum, odśpiewaliśmy hymn. Następnie przed szeregami społeczności uczniowskiej pojawili się bohaterowie spotkania- przedstawiciele klas I. Przyklękając przed sztandarem szkoły ślubowali:
Oddając hołd patronowi- Św. M.M. Kolbemu – złożyli symboliczne róże przed jego wizerunkiem.
Nasi pierwszoklasiści otrzymali w tym ważnym dla nich dniu- „certyfikat gimnazjalisty”, biret oraz… talon na pizzę .
Po wyprowadzeniu sztandaru nastąpiła „sesja fotograficzna”, po czym wszyscy rozeszli się do klas.
Teraz Koleżanki i Koledzy z klas I już oficjalnie są przyjęci do grona  uczniów Gimnazjum nr 2.

A.Urbańska i  D. Walczak