Comenius

W dniach 23-27 września 2014r. uczennice: Ania, Łucja oraz Kinga wraz z opiekunkami, paniami: Anitą Bajor i Anną Gruber   wzięły udział w wymianie programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół. Początek wyprawy miał miejsce na warszawskim lotnisku Okęcie wprost do stolicy Bułgarii - Sofii. Dziewczęta  zamieszkały w bułgarskich domach uczniów, biorących udział w programie Comenius Gospodarze - szkoła bułgarska zorganizowała trzy rodzaje warsztatów. Pierwsze, które odbyły się w jedynym w Bułgarii Muzeum lalek , gdzie uczestnicy samodzielnie wykonywali własne wersje lalek w tradycyjnych strojach. Drugie -  podczas których dekorowali różnego rodzaju meble, jak np.: stoliki, lampy, lustra; na koniec samodzielnie projektowali dom w specjalnym programie komputerowym. Pobyt w Bułgarii umożliwił poznanie nowych kolegów i koleżanek z Austrii, Włoch, Portugalii i Słowenii, zaznajomienie się z bułgarską tradycją i kuchnią. Uczestnicy programu zwiedzili Sofię oraz  jedno z piękniejszych  miast  Plovdiv, gdzie spacerując uliczkami Starego Miasta i zwiedzając klasztor, mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat  bułgarskiej kultury.. Czas spędzony "w kraju róż" minął bardzo szybko, zaowocował nowymi doświadczeniami i przyjaźniami.

Anna Starnawska
uczennica kl. III C