Wycieczka do Sierpca

W piątek, 13 czerwca, z inicjatywy naszej nauczycielki geografii, pani Anny Sreberskiej wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Wyruszyliśmy spod szkoły około 9:40. Podróż była długa, ale dzięki pozytywnemu nastawieniu do całego wydarzenia nie nudziliśmy się.
Kiedy przybyliśmy na miejsce, przywitała nas piękna pogoda. Niestety nie potrzebowała ona wiele czasu, aby całkowicie się zmienić.

Podzieliliśmy się na kilka grup i wozami drabiniastymi wyruszyliśmy ku przygodzie.
Pomimo deszczu, wspaniale się bawiliśmy. Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie eksponatów związanych z odwiedzonym miejscem. Były to między innymi dorożki, rzeźby (najstarsze były nawet z XV wieku) oraz stroje z różnych epok.
Następnie mogliśmy zobaczyć tradycyjną metodę wyrobu masła. Sami również mogliśmy spróbować je wykonać, jak i posmakować. Było to zdecydowanie ciekawą atrakcją wyjazdu.
Oprócz tego zwiedzaliśmy także wiele budynków, w tym wiejskie chaty z różnych okresów w dziejach Mazowsza. Najokazalszym z nich był chyba jednak kościół, w którym można było poczuć jeszcze atmosferę dawnych lat.
Na koniec wycieczki poszliśmy do sklepu, gdzie mogliśmy kupić sobie pamiątki. Nie obyło się bez drobnych incydentów, aczkolwiek uważam, że wycieczka była bardzo udana. Myślę, że większość uczniów wybrałaby się do Sierpca jeszcze raz.