Do zobaczenia w...

W dniach 06 -10.05.2014 r. w naszej szkole w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół gościliśmy przyjaciół z partnerskich krajów. Nauczyciele i uczniowie z Austrii, Bułgarii, Słowenii, Portugalii, Włoch i Gimnazjum nr 2 pracowali nad tematem trudnym do uchwycenia: "Zapachy". Uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział w warsztatach perfumeryjnych w perfumerii "Quality Missala", której serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie. Pani Anna Liwska opowiedziała nam o historii zapachów oraz produkcji technologicznej poszczególnych składników i znanych perfum. Mogliśmy powąchać próbki tych miły i tych ... niemiłych dla nosa składników. Następnie pojechaliśmy zwiedzać Warszawę - nasi zagraniczni goście byli zainteresowani historią i kulturą Warszawy i Polski.
Kolejny dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Łodzi - Cmentarza Żydowskiego, Stacji Radegast i Centralnego Muzeum Włókiennictwa, w którym poszerzyliśmy nasze wiadomości dotyczące produkcji tkanin oraz uczestniczyliśmy w warsztatach druku na materiale. W piątek odbyły się warsztaty plastyczne w szkole; przed trzema grupami stało poważne zadanie zamienienia zapachu w obraz. Pierwsza grupa tworzyła kolorowe obrazy z suszonych materiałów naturalnych przywiezionych z Austrii, Słowenii, Włoch, Bułgarii, Portugalii i Polski, druga - za pomocą chlapanych kropek (drip technique) próbowała oddać zapachy, a trzecia malowała na zamoczonych kartkach, aby kształty namalowane charakteryzowały się nieregularnością i tylko sugerowały zapach.
Kolejnym punktem programu był spacer po Błoniu w towarzystwie Pana Włodzimierza Leduchowskiego, naczelnika WOKS. Wieczorem, przy wspólnym grillu, tańcząc i grając w różne gry, zakończyliśmy polski etap projektu.
Bardzo serdecznie dziękuję Uczniom i Rodzicom za pomoc w organizacji wymiany - dzięki Wam ten czas na długo pozostanie w pamięci naszej i naszych gości. Już zaczynamy odliczanie do następnego spotkanie w Bułgarii. Do zobaczenia na comeniusowym szlaku we wrześniu.