Apel z okazji 3 maja

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Podczas występu pokazano prezentację przybliżającą okoliczności powstania tego dokumentu oraz nakreślono ówczesną sytuację Polski. Ponadto uczennice klas drugich przedstawiły wiersze związane z tematyką konstytucyjną oraz obecną porą roku – wiosną.
Warto nadmienić, iż tego dnia przypada także Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, które także jest związane z historią Polski. Obchodzimy je na pamiątkę Ślubów Lwowskich złożonych przez króla Jana Kazimierza dnia 1 kwietnia 1656 roku w okresie potopu szwedzkiego. Zatem ten dzień jest podwójnie uroczysty w naszym kraju.