Tajemnice szkolnej piwnicy

Już po raz drugi szkolna piwnica skrywała różne tajemnice przygotowane przez uczniów na Dzień Otwarty w naszej szkole. Poprzednio były one związane z historią Starożytnego Egiptu. Tym razem staraliśmy się odtworzyć warunki życia w średniowiecznym zamku. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy eksponaty. Uczniowie ubrani w stroje z epoki prezentowali życie codzienne mieszkańców zamku. Ponadto można było obejrzeć multimedialne rekonstrukcje dotyczące wyglądu średniowiecznego miasta, pracy w skryptorium, przygotowania rycerza do walki oraz największej epidemii w dziejach Europy zwanej "Czarną śmiercią". Największą atrakcją była rekonstrukcja lochów zamkowych. Można było w nich spotkać kata. Odwiedzający nas mieli między innymi możliwość spróbować swoich sił w mieleniu zboża przy użyciu kamieni, porozmawiania z mnichem oraz złożenia ukłonu Panu na zamku.Zapraszamy w przyszłym roku!