Biało-czerwone origami

Na stoisku “Biało-czerwone origami” nasi goście mogli znaleźć sporo gotowych modeli origami, w tym biało-czerwone. Zaoferowaliśmy również instrukcje do składania dmuchanego sześcianu, ośmiościanu dla leniwych i chińskich gwiazdek szczęścia. Zainteresowanie stoiskiem było bardzo duże, od kilkulatków po uczniów klas szóstych. Największą popularnością cieszył się zmodyfikowany model sześcianu - króliczek, któremu dziewczyny odpowiedzialne za stoisko dorysowywały uszy, nos i buźkę :). Każdy, kto złożył model, mógł wyciągnąć los: biały lub czerwony. Na losach było napisane “wygrałeś” lub “uśmiechnij się” :) Na osłodę można było zjeść u nas pyszną babeczkę z kremem i biało-czerwonym motylkiem.

Karolina Miązek, nauczycielka matematyki