Musical

O patriotyzmie inaczej - musical

„Patriotyzm a marzenia” - taki tytuł nosi musical, który swoją premierę miał 30 listopada w Centrum Kultury w Błoniu. Reżyserem, autorem scenariusza i wykonawcą dekoracji jest jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 4 im. Maksymiliana Marii Kolbego Marlena Kulmanowska-Kawka. Spektakl opowiada historię dwóch skrajnie różnych grup młodzieży, mających odmienny pogląd na patriotyzm, ale wspólne marzenie - wyjazd do USA. Wymiana poglądów, różne pomysły na przedstawienie historii własnego kraju powodują, że między obiema grupami pojawia się nić porozumienia. W musicalu nie brakuje dobrych piosenek, brawurowo zaśpiewanych przez uczennice, tańca i gry aktorskiej oraz muzyki granej na żywo. Piękna dekoracja, dobre nagłośnienie oraz efekty świetlne dopełniają całości. Wszystko razem sprawia, że przedstawienie ogląda się z zapartym tchem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego spektaklu i… prosimy o więcej!