Targi książki

Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Warszawskich Targach Książki, które organizowane są od 2010 roku. W 2013 roku Targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym Tym razem wybrały się tam klasy 2b, 2c 2d i uczniowie z klas trzecich. W tym roku przewodnim tematem targów jest jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Targi są świetnym miejscem dla fanów czytania, ale nie tylko dla nich. Można tam znaleźć również coś dla miłośników gier, czy nawet wyjątkowe i niespotykane w Polsce azjatyckie przysmaki. Wszystko w promocyjnych cenach lub sprzedawane przedpremierowo. Podczas dwóch godzin oglądania, wybierania i kupowania książek prawie każdy znalazł coś dla siebie. Mieliśmy mnóstwo zabawy i wrażeń. Zewsząd przyciągały kolorowe stoiska, przez co były tam tłumy ludzi. Wokół widowni stadionu na dwóch piętrach naprawdę można było się nachodzić. Każda mijana osoba niosła ze sobą torbę z książkami. Jeśli ktoś chciał odpocząć, mógł zejść na widownię, gdzie mogliśmy obejrzeć oficjalne otwarcie Targów, w którym uczestniczyło wiele ważnych osobistości.

Takiewydarzenia są świetnym pomysłem na zachęcenie do czytania. Wszędzie mnóstwo wydawnictw i gatunków książek - było w czym wybierać. Wiek na targach nie gra roli! Znajdą się tam książki zarówno dla tych najmłodszych, jak i najstarszych. Spacerując można zobaczyć wielu młodych, nastoletnich ludzi, co bardzo cieszy. Dodatkowo, jeśli ktoś chciał, mógł zapisać się na warsztaty o najróżniejszych tematach. Prowadzili je ciekawi ludzie.

Wszystkim ta wycieczka bardzo się podobała, wróciliśmy zadowoleni i z nowymi grami, książkami lub innymi gadżetami do kolekcji. Wielu z nas już czeka, aby pojechać na targi w przyszłym roku.