Projekt Erazmus+

W dniach od 18 do 24 kwietnia mieliśmy przyjemność przyjmować w naszej szkole gości, którzy przyjechali do nas z okazji projektu międzynarodowego Erasmus+. Oprócz naszej szkoły w projekcie biorą również udział uczniowie z Belgii, Austrii, Litwy, Bułgarii, Słowenii  i Portugalii. Była to świetna okazja do poznania innej kultury czy podszkolenia się w obcym języku. Podczas tygodniowej przygody dwa razy wybraliśmy się do Warszawy, odwiedziliśmy tam Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wybraliśmy się też na spacer po starówce i oczywiście nie mogło zabraknąć zakupów w Złotych Tarasach. W pozostałym czasie pracowaliśmy w Błoniu nad projektem. Tworzyliśmy stolicę Europy 2020 roku. Rysowaliśmy mapy, nowoczesne budynki i dyskutowaliśmy na tematy polityczne. Oczywiście nie zabrakło też innych atrakcji - pracowaliśmy w pracowni ceramicznej, rysując na glinie i robiliśmy mydełka w sali chemicznej.                                                                                                         Osoby goszczące swoich kolegów w domach nie pozwolili, aby ci nudzili się po szkole. Codziennie gdzieś wychodziliśmy. Wielu osobom było przykro, kiedy trzeba było pożegnać się z dopiero co poznanymi kolegami, ale mamy bardzo dużo możliwości, aby nadal utrzymywać kontakt. Mamy nadzieję, że niektórych z nich spotkamy na kolejnych wyjazdach. Już w maju uczniowie z naszej szkoły pojadą do Belgii, w październiku do Portugalii a za rok w maju na Litwę. Bardzo dobrze wspominamy ten tydzień i żałujemy, że tak szybko minął. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w takich projektach w przyszłości.

Gabriela Bracik, kl. 2a