Być jak Ignacy

Nasza szkoła przystąpiła do projektu pt:”Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG. Projekt ma inspirować i zachęcać do  samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką oraz do eksperymentowania. Podczas zajęć Koła Chemicznego omawiamy postacie czterech Polaków, którzy wsławili się różnymi dokonaniami i odkryciami. Pierwszy blok dotyczył Mikołaja Kopernika. Wykonywaliśmy mapy myśli dotyczące tej postaci, rywalizowaliśmy między grupami, kto ma większą wiedzę na temat znanego astronoma. Wykonaliśmy też amatorski spektroskop oraz ruchomy Układ Słoneczny. Bawiliśmy się przy tym fantastycznie – zarówno czwartoklasiści  jak i gimnazjaliści. Następną postacią jest nasza dwukrotna Noblistka. Ale o tym następnym razem.