Charakteryzacja

Tydzień Talentów dobiegł już końca. Wielka szkoda, gdyż każdy dzień obfitował w atrakcje. Nie zabrakło ich również ostatniego dnia - odbyły się ciekawe warsztaty prowadzone przez uczniów klasy 2c gimnazjum – Oliwię Sionek i Huberta Wielocha, którzy chcieli nas zainteresować charakteryzacją filmową. Wcześniej Hubert i Oliwia zachęcili uczniów do swoich warsztatów, prezentując swoje hobby na stoisku na szkolnym korytarzu.

Prowadzący opowiedzieli nam pokrótce, skąd wzięło się u nich zainteresowanie charakteryzacją. Dowiedzieliśmy się,co jest potrzebne do jej wykonania. Jednym z elementów niezbędnych do wykonania charakteryzacji jest masa, powstająca ze skrobi ziemniaczanej, mąki pszennej, wody, gliceryny oraz podkładu, nadającego jej kolor podobny do skóry.

Hubert wykonał charakteryzację na dłonikoleżanki, wyjaśnił także jak poprawnie tego dokonać. Kiedy skończył, wszyscy mieliśmy okazję zobaczyć efekt jego pracy - rana wyglądała jak prawdziwa! Uczniowie byli bardzo podekscytowani i czym prędzej chcieli przystąpić do wykonania własnych charakteryzacji, gdyż na tych zajęciach mieli możliwość spróbowania swoich sił jako charakteryzatorzy. Prowadzący polecili usiąść im w parach i nawzajem zrobić sobie charakteryzację. Kiedy skończyli,efekty ich prac wyglądały równie naturalnie jak praca wykonana przez prowadzącego.

Wszystkim uczestnikom warsztaty bardzo się podobały i wydaje mi się, że zapadną im na długo w pamięć.

Maksymedialna Asia Dłuha, kl. 7b