Kiermasz świąteczny

Od listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Sreberskiej wykonywali ozdoby świąteczne. Wpadaliśmy na genialne i oryginalne pomysły na nasze prace, skorzystaliśmy z technik decoupage, zdobienia cekinami oraz łączenia różnych elementów drewnianych w piękne stroiki i szopki. Wykonanie ich zajęło nam kilka piątkowych popołudni.

Kiermasz świąteczny odbył się 10 grudnia w Centrum Kultury w Błoniu, ale i w całym mieście można było spotkać uczniów naszej szkoły spacerujących z koszami pełnymi ozdób i pyszności. Jak co roku staraliśmy się, by nasze stoisko sprawiało jak największe wrażenie na mieszkańcach robiących przedświąteczne zakupy. Na miejscu sprzedaży naszych dzieł nie tylko można było zakupić ozdoby, ale także napić się gorącej herbaty czy kawy lub skosztować przepysznych wypieków uczniów i ich rodziców. Na pierwszym piętrze Centrum Kultury stała pięknie ubrana choinka reprezentująca naszą szkołę w wystawie. Wyroby, których nie udało nam się sprzedać na kiermaszu, oferowaliśmy aż do świąt klientom sklepów Intermarche i Tesco.

Świąteczny kiermasz jak zwykle był udany, dziękujemy wszystkim za wkład pracy i pomoc.

Paulina Bernat i Oliwia Włodarska