Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków (EDJ) to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.
W naszej szkole odbyły się lekcje języka niemieckiego prowadzone przez lektorów Goethe Institut za pośrednictwem Skype'a, a w przeddzień święta udekorowaliśmy szkołę plakatami wykonanymi z tej okazji przez uczniów.