Mały Euklides

W naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie XXIV Konkursu Matematycznego „Mały Pitagoras” oraz XVII Konkursu „Mały Euklides”. Uroczystość zorganizowali nauczyciele matematyki  wraz ze swoimi uczniami, którzy przygotowali plakaty oraz prezentację na temat patronów konkursu Pitagorasa i Euklidesa. Organizatorka konkursu Pani Władysława Paczesna przedstawiła wyniki oraz poprowadziła konkurs rozwiązywania ciekawych zadań. Dla nagrodzonych zaśpiewała Ania Lipowska.
Uczniowie naszej gminy zdobyli łącznie 58 nagród - 32 nagrody przypadły gimnazjalistom, 26 uczniom szkół podstawowych.
Jak co roku zauważony i doceniony został talent matematyczny uczniów naszej gminy. Wielu chętnych zmagało się z trudnymi zadaniami, które wymagały nieszablonowego spojrzenia na świat liczb. Najlepsi otrzymali pamiątkowe, charakterystyczne już dyplomy oraz cenne i przydatne nagrody rzeczowe.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli  9 nagród:
II miejsce – Hubert Przybysz
III miejsce – Maciej Jabłoński, Kacper  Burdelak, Wiktoria Mróz, Adam Hetmański,
Wyróżnienia – Amelia Szarblewska, Laura Łukiewicz, Adam Karlicki, Łukasz Tomaszewski

Serdecznie dziękujemy Pani Władysławie Paczesnej, która po raz XXIV zorganizowała ten konkurs oraz wszystkim naszym nauczycielom matematyki za wspieranie nas i dopingowanie w zrozumieniu Królowej Nauk. Podziękowanie kierujemy też do Pana Burmistrza Zenona Reszki za ufundowanie nagród.
Hubert Przybysz, kl. 1d