Historia Warunki lokalowe i wyposażenie szkoły. Regulamin pracy na lekcji. Rada Rodziców Librus - dziennik elektroniczny

Librus - dziennik elektroniczny

W roku szkolnym 2009/2010 szkoła wprowadziła

System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce.

www.dziennik.librus.pl

System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce  (SKF) to nowoczesne i proste w obsłudze narzędzie informatyczne umożliwiające kontrolę ocen i frekwencji uczniów. Dzięki niemu każdy rodzic ma bieżący dostęp do informacji o nieobecnościach i postępach w nauce swojego dziecka.
SKF umożliwia skuteczne przeciwdziałanie problemom wychowawczym dzięki możliwości szybkiego reagowania na niepokojące zachowania młodzieży. Stanowi uzupełnienie tradycyjnej roli wywiadówki, poprawia współpracę między rodzicem i wychowawcą oraz wzmacnia funkcję wychowawczą szkoły.

Dostęp do danych można uzyskać przez całą dobę:
• z dowolnego komputera połączonego z Internetem,
• z telefonu komórkowego, który ma możliwość przeglądania stron www,
• poprzez SMS’y przychodzące na telefon komórkowy (funkcja dodatkowa).

Cechy programu:
• prosty i intuicyjny w obsłudze,
• całodobowy dostęp do systematycznie aktualizowanych informacji o dziecku,
• dostęp do danych zabezpieczony loginem i hasłem.

Wszyscy rodzice i uczniowie, którzy mają problem z zalogowaniem się do systemu zgłaszają się do p. T. Wojciechowskej

Rodzice, którzy nie odebrali loginu i hasła dostępu proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.
W roku szkolnym 2012/2013 szkoła zrezygnowała z prowadzenia dziennika w wersji papierowej.

Wszyscy uczniowie i rodzice mają dostęp do dzienniczka internetowego.W dzienniku tym  można:

• sprawdzić oceny oraz frekwencję
  • sprawdzić plan lekcji
  • zapoznać sie z zastępstwami
  • w terminarzu zobaczyć co będzie sie działo w każdym tygodniu ( np. prace klasowe, imprezy,
    wycieczki itp.)
  • prowadzić korespondencję z nauczycielami i uczniami
  • otrzymać na własne konto pracę domową