Historia Warunki lokalowe i wyposażenie szkoły. Regulamin pracy na lekcji. Rada Rodziców Librus - dziennik elektroniczny

Warunki lokalowe i wyposażenie szkoły.

Staramy się aby nasza szkołą była szkołą nowoczesną, odpowiadającą potrzebom uczniów oraz wyzwaniom  ciągle zmieniającego się  świata.  Od początku   istnienia szkoły, dzięki pieniądzom z budżetu Gminy Błonie  i dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej   systematycznie  ją rozbudowujemy i modernizujemy.

Kilkuletnie rozbudowy i modernizacje  sprawiły, że   dzisiaj  Gimnazjum – jako chyba jedyna szkoła w mieście - nie ma problemów lokalowych.   Mamy gdzie się uczyć, spędzać przerwy, uprawiać sport. Pracujemy na jedną zmianę – to znaczy tyle,  że , uczniowie przychodzą  do szkoły rano,  a   popołudniami odbywają się zajęcia pozalekcyjne.

Baza dydaktyczna.

Szkoła posiada:

-   12 pracowni przedmiotowych ( w tym pracownię komputerową  oraz pracownię  matematyczną będącą jednocześnie salą multimedialną)

-  bibliotekę i  czytelnię z centrum multimedialnym

-  gabinety pielęgniarski i pedagoga

-  szatnie  wyposażoną w szafki dla uczniów

-  sklepik szkolny

-  radiowęzeł

W salach lekcyjnych są nowe meble, pomoce dydaktyczne, ekrany projekcyjne,  sprzęt RTV oraz multimedialny – przenośne i stacjonarne, rzutniki pisma,   projektory multimedialne, wizualizer. Wszystkie sale lekcyjne mają dostęp do Internetu, w kilku są komputery.

Baza sportowa

Gimnazjum ma najlepszą bazę sportową w mieście. Są to:

-  sala gimnastyczna z dwoma pełnowymiarowymi boiskami do siatkówki,

boiskiem do koszykówki  i piłki halowej.  W sali mogą równocześnie ćwiczyć dwie   grupy.

-  boisko do piłki nożnej ze sztucznej trawy

-  sala rekreacyjna

Mamy także sprzęt sportowy do gier zespołowych, lekkoatletyki, gimnastyki, fitnes ,

tenisa  stołowego oraz  ćwiczeń siłowych. Baza sportowa jest wykorzystywana

przez uczniów gimnazjum oraz młodzież i dorosłych  z całego Błonia.

Monitoring

Gimnazjum posiada  monitoring wizyjny. W szkole zamontowane są 24 kamery wewnętrzne i zewnętrzne, dzięki którym monitorowane są najważniejsze  miejsca w  szkole. Monitoring podniósł poziom  bezpieczeństwa w szkole.

Staramy się pracować nowocześnie.

Szkoła współczesna to szkoła XXI wieku, która powinna sprostać ciągłemu

postępowi   technicznemu. Staramy się być taką szkołą.

Nauczyciele w procesie  dydaktycznym wykorzystują nowoczesne technologię i sprzęt, który przestał już być nowoczesnością  i powoli staje się standardem.

Szkoła posiada sieć, która daje dostęp do Internetu w każdym pomieszczeniu dydaktycznym i administracyjnym szkoły. Wszystkie sale lekcyjne są wyposażone w komputery.

Wprowadziliśmy dzienniczek internetowy -  system kontroli frekwencji i postępów w nauce. Nie prowadzimy dziennika w wersji papierowej. Wszyscy uczniowie i rodzice  mają dostęp do dziennika internetowego

Uruchamiamy platformę edukacyjną – nauczane metodą e-learningu. Mówiąc najprościej uczniowie przez Internet mają dostęp  do zasobów edukacyjnych przygotowanych przez nauczycieli, mogą internetowo rozwiązywać zadania i testy, uczyć się, powtarzać materiał,nadrabiać  zaległości.