Nawigacja

Wiadomości

 • Narodowe czytanie
  23.09.2018

  8 września w sali kinowej Centrum Kultury odbyło się - po raz trzeci w Błoniu - Narodowe Czytanie. Narodowe czytanie - Obrazek 1Akcja ta odbywa się od roku 2012. Jej inicjatorzy akcji pragnęli, by literatura narodowa była nie tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym.

  Organizacji spotkania podjęło się Gimnazjum nr 2 oraz błońskie Liceum  Ogólnokształcące. Tegoroczne spotkanie miało szczególny charakter. Poświęcone było pamięci Pani Barbary Drążkiewicz - polonistce, która przez wiele lat pracowała w liceum przy ulicy Okrzei, wpajając kolejnym pokoleniom zamiłowanie do kultury narodowej, ucząc młodych ludzi wrażliwości na piękno słowa i na drugiego człowieka. Odeszła od nas właśnie rok temu. Przypominały Ją portret na stoliku i stojące na scenie puste krzesło.

  W tym roku czytaną lekturą było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Krótkie wprowadzenie wygłosiła Pani Katarzyna Kander, nauczycielka języka polskiego, prowadząca całą uroczystość. Lekturę poprzedził interesujący rys historyczny wygłoszony przez Panią Iwonę Karol. Pierwszy fragment „Przedwiośnia” przeczytał Pan burmistrz Zenon Reszka, który jak co roku patronował imprezie. Nasze Gimnazjum reprezentowały  wierne uczestniczki Narodowego Czytania: Justyna Kuza, Weronika Szatkowska i Julia Węglicka, a dziewczęta z klasy 3b jak co roku prowadziły nasze stoisko ze słodkim poczęstunkiem i egzemplarzami "Przedwiośnia", które mogli nabyć uczestnicy spotkania.

  Ta kilkuletnia polska tradycja to świetny sposób na poznanie i wgłębianie się w naszą literaturę. Dziękujemy wszystkim gościom uczestniczącym w Narodowym Czytaniu 2018 i zapraszamy za rok! 

  Maksymedialna Justyna Kuza,

  kl. 3b Gimnazjum nr 2

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wycieczka do Włoch
  25.05.2018 Przedstawiamy relację - dzień po dniu
  Od piątku grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły poznaje urokliwe zakątki przepięknych Włoch. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania Wenecji z Placem i Katedrą św.Marka. Dzień kolejny to podróż przez Toskanie z pobytem w stolicy renesansu -Florencji. Za nami Plac Katedralny,Kościół św. Krzyża,  Most Zlotnikow i wiele innych,  pięknych miejsc.
  Wycieczka do Włoch - Obrazek 1Nadszedł czas na stolicę Włoch. Rzym oczarował wszystkich. Udało nam się odwiedzić wiele wyjątkowych miejsc. Byliśmy w Watykanie, Bazylice św. Piotra, Panteonie... Zobaczyliśmy wiele urokliwych zakątków tego miasta. Zmęczeni, ale jakże radośni wróciliśmy na nocleg do hotelu :) To był wyjątkowy dzień!
  Wycieczka do Włoch - Obrazek 2Nadszedł czas na Rzym antyczny i Monte Cassino - grupa jak zwykle nas nie zawiodła. Po zwiedzenia Klasztoru i wizycie na polskim cmentarzu udaliśmy się do antycznej części stolicy Włoch. Koloseum, Forum Romanum i Łuk Triumfalny to nasze główne przystanki. Po drodze udaliśmy się także do Katakumb św. Kaliksta - podziemnej nekropolii, w której spoczęło ponad pół miliona osób. A jutro już ruszamy na północ.

  Wycieczka do Włoch - Obrazek 3
  Kolejny dzień. Dzisiaj byliśmy wizytą u św. Franciszka i św. Klary z Asyżu - to był wspaniały spacer ulicami średniowiecznego miasta. Czas naszego wyjazdu dobiega końca. Dzisiaj nocujemy w kurorcie nad samym Adriatykiem, zatem kąpiele zaliczone.

  Wycieczka do Włoch - Obrazek 4Na zakończenie naszego pobytu we Wloszech pojechaliśmy do parku rozrywki- Mirabilandii. Tam spędziliśmy ma zabawie niezapomniane osiem godzin. Zmęczeni ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. Do zobaczenia juz w poniedziałek; )

   
 • Wolontariat
  21.05.2018

  Co dzieje się w SP4? Jak na niewielką szkołę- bardzo dużo. Niektórzy przygotowują się do konkursu ortograficznego, który będzie w środę, pracują nad występem przed Dniami Błonia, inni- podziwiają wraz z nauczycielami Europę na kilkudniowej wycieczce. Mimo tak
  'napiętego grafiku”, szkolny wolontariat sfinalizował aż dwie ważne akcje.

  1. Oddaliśmy nasze cenne zbiory plastikowych nakrętek, by przyczyniły się do pomocy potrzebującym

  2.  Wraz z SP 1 wywieźliśmy do wydawnictwa Sofijka książki, które posłużą jako „czasoumilacz” dzieciom w szpitalach.

  I tu w imieniu nauczycieli SP4 oraz wydawnictwa Sofijka serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Wyrazy wdzięczności również dla kl. IIIc gimnazjum, która koordynowała całą akcję książkową.Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu.

  Jesteście wspaniali!!

 • Targi książki
  21.05.2018

  Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Warszawskich Targach Książki, które organizowane są od 2010 roku. W 2013 roku Targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym Tym razem wybrały się tam klasy 2b, 2c 2d i uczniowie z klas trzecich. Targi książki - Obrazek 1W tym roku przewodnim tematem targów jest jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Targi są świetnym miejscem dla fanów czytania, ale nie tylko dla nich. Można tam znaleźć również coś dla miłośników gier, czy nawet wyjątkowe i niespotykane w Polsce azjatyckie przysmaki. Wszystko w promocyjnych cenach lub sprzedawane przedpremierowo. Podczas dwóch godzin oglądania, wybierania i kupowania książek prawie każdy znalazł coś dla siebie. Mieliśmy mnóstwo zabawy i wrażeń. Zewsząd przyciągały kolorowe stoiska, przez co były tam tłumy ludzi. Wokół widowni stadionu na dwóch piętrach naprawdę można było się nachodzić. Każda mijana osoba niosła ze sobą torbę z książkami. Jeśli ktoś chciał odpocząć, mógł zejść na widownię, gdzie mogliśmy obejrzeć oficjalne otwarcie Targów, w którym uczestniczyło wiele ważnych osobistości.

  Targi książki - Obrazek 2Takiewydarzenia są świetnym pomysłem na zachęcenie do czytania. Wszędzie mnóstwo wydawnictw i gatunków książek - było w czym wybierać. Wiek na targach nie gra roli! Znajdą się tam książki zarówno dla tych najmłodszych, jak i najstarszych. Spacerując można zobaczyć wielu młodych, nastoletnich ludzi, co bardzo cieszy. Dodatkowo, jeśli ktoś chciał, mógł zapisać się na warsztaty o najróżniejszych tematach. Prowadzili je ciekawi ludzie.

  Wszystkim ta wycieczka bardzo się podobała, wróciliśmy zadowoleni i z nowymi grami, książkami lub innymi gadżetami do kolekcji. Wielu z nas już czeka, aby pojechać na targi w przyszłym roku. 

   

   

 • Erasmus+ W Belgii
  20.05.2018

  W niedzielę wieczorem zawitaliśmy do Belgii. Erasmus+ W Belgii - Obrazek 1Po długiej podróży bezpiecznie dotarliśmy do celu. Następnego dnia zaraz po przyjściu do szkoły mieliśmy zorganizowane ciekawe gry, aby się lepiej poznać. Były bardzo szybkie i proste, ale można było przełamać pierwsze lody. Gdy się trochę poznaliśmy, przystąpiliśmy do prezentacji o krajach i szkołach. Następnie przystąpiliśmy do pracy nad projektem miasta 2020 roku. Pierwszy dzień już za nami. Jutro czeka nas wycieczka do Brukseli, gdzie bliżej poznamy stolicę kraju.

 • Kangur
  16.05.2018 Z radością informujemy, iż Bartek Suchorab z kl. 4f- jako jedyny uczeń z naszej szkoły otrzymał wyróżnienie w konkursie matematycznym "KANGUR"- Bartku serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za rok :)
 • Wycieczka kl IV
  16.05.2018 9 maja uczniowie klas czwartych pojechali na wycieczkę do Muzeum Historii Polski. Wycieczka kl IV - Obrazek 1Urokliwymi ścieżkami Łazienek Królewskich poznawali nieznane dotąd fakty historyczne. Druga cześć grupy w tym czasie bawiła się w detektywów historii, rozwiązując ciekawe zadania w budynku muzeum. To była ciekawa i z pewnością niezwykle wartościująca lekcja. 
 • Konkurs ortograficzny
  23.04.2018

  W eliminacjach do VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego najlepsze wyniki osiągnęli:

  • w klasach starszych:

  N. Drapała, W. Więckowska, A. Szarblewska, M. Fabisiak, P. Głowacka, J. Ryng, W. Wróblewska, D. Bieniek

  • w klasach IV:

  N. Szafrańska, M. Zaremba, W. Niedzińska, A. Graff, M. Lubaszka, J. Hyter

   

  Gratulujemy!

 • Projekt Erazmus+
  09.04.2018

  W dniach od 18 do 24 kwietnia mieliśmy przyjemność przyjmować w naszej szkole gości, którzy przyjechali do nas z okazji projektu międzynarodowego Erasmus+. Oprócz naszej szkoły w projekcie biorą również udział uczniowie z Belgii, Austrii, Litwy, Bułgarii, Słowenii  i Portugalii.Projekt Erazmus+ - Obrazek 1 Była to świetna okazja do poznania innej kultury czy podszkolenia się w obcym języku. Podczas tygodniowej przygody dwa razy wybraliśmy się do Warszawy, odwiedziliśmy tam Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wybraliśmy się też na spacer po starówce i oczywiście nie mogło zabraknąć zakupów w Złotych Tarasach. W pozostałym czasie pracowaliśmy w Błoniu nad projektem. Tworzyliśmy stolicę Europy 2020 roku. Rysowaliśmy mapy, nowoczesne budynki i dyskutowaliśmy na tematy polityczne. Oczywiście nie zabrakło też innych atrakcji - pracowaliśmy w pracowni ceramicznej, rysując na glinie i robiliśmy mydełka w sali chemicznej.                                                                                                         Osoby goszczące swoich kolegów w domach nie pozwolili, aby ci nudzili się po szkole. Projekt Erazmus+ - Obrazek 2Codziennie gdzieś wychodziliśmy. Wielu osobom było przykro, kiedy trzeba było pożegnać się z dopiero co poznanymi kolegami, ale mamy bardzo dużo możliwości, aby nadal utrzymywać kontakt. Mamy nadzieję, że niektórych z nich spotkamy na kolejnych wyjazdach. Już w maju uczniowie z naszej szkoły pojadą do Belgii, w październiku do Portugalii a za rok w maju na Litwę. Bardzo dobrze wspominamy ten tydzień i żałujemy, że tak szybko minął. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w takich projektach w przyszłości.

  Gabriela Bracik, kl. 2a

                                                                                                  

 • Być jak Ignacy II
  09.04.2018

  Co ciekawego tym razem?

  Realizowaliśmy blok o Marii Skłodowskiej-Curie. Realizacja tego bloku została oparta głównie na zapoznaniu z listami i smsami o życiu i działalności tej dwukrotnej Noblistki oraz na eksperymentowaniu z Marią. Być jak Ignacy II - Obrazek 1Wiedza naszych uczniów na temat tej postaci jest duża. Jednak dowiedzieli się również min. jak zbudowany jest atom oraz co to jest promieniowanie. Został również przygotowany i przeprowadzony quiz na temat najistotniejszych wydarzeń w jej życiu. Uczniom najbardziej podobało się eksperymentowanie. Chociaż lepienie z plasteliny modelu atomu też było dla nich ciekawym doświadczeniem. Jakie eksperymenty wykonaliśmy?

  Badanie odczynu roztworu wywarem z czerwonej kapusty

  Zbadaliśmy min. roztwór mydła, płynu do mycia naczyń, ocet, sodę oczyszczoną, sól, cukier.

  Reakcja alginianu sodu z jonami wapnia = malutkie slimy

  Być jak Ignacy II - Obrazek 2Dzieci (i młodzież również   uwielbiają tę zabawę ponieważ w wyniku reakcji otrzymuje się slimy o różnych kształtach więc dodatkowo działa wyobraźnia, gdy zastanawiają się co przypominaslim, który otrzymali.

  Malowanie na mleku

  Tę zabawę również uwielbiają wszyscy. Piękne kolory przyciągają wzrok.

  Atrament sympatyczny z soku z cytryny.

  Pisaliśmy również tajne wiadomości kwasem cytrynowym i wywoływaliśmy je jodyną.

  Uzupełniliśmy też piękny kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych.

   

  Co następnym razem?

  Ruchomy obraz, camera obscura i nie tylko. Bądź z nami. A może do nas dołączysz?

 • Skołowany weekend
  09.04.2018

  Już po raz drugi nasze Koło Chemiczne  uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych
  w ramach festiwalu nauki „Skołowany Weekend”. Skołowany weekend - Obrazek 1Tym razem uczestniczyliśmy w pokazie  eksperymentów chemicznych. Część z nich była nam znana, część widzieliśmy po raz pierwszy. Min. rozpuszczanie styropianu w acetonie, w wyniku czego z dużego kawałka tego tworzywa pozostaje mała kulka kleju. Ciekawie było nazwane też jedno doświadczenie „Rzeźnik”. Polegało ono na tym, że w wyniku reakcji powstaje substancja o krwistym kolorze. Mogliśmy też chodzić w chmurach. A to za sprawą ciekłego azotu, do którego dodano wody w wyniku czego powstawała efektowna mgła.

 • Spotkanie Wielkanocne
  09.04.2018

  „Zebraliśmy się, aby z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy, świąt naznaczonych cierpieniem i nadzieją, przybliżyć postać naszego patrona, męczennika – Świętego Maksymiliana Marii Kolbego” – tymi słowami klasa II d rozpoczęła  wspólne  spotkanie społeczności szkolnej w Wielką Środę. Spotkanie Wielkanocne - Obrazek 1Podczas tego spotkania zostały wspomniane najważniejsze momenty z życia patrona naszej szkoły, przede wszystkim cierpienie
  i męczeńska śmierć za drugiego człowieka, które sprawiły, że człowiek ten w szczególny sposób upodobnił się do Chrystusa Zmartwychwstałego. Wspaniale posumowała też te trudne słowa Pani Dyrektor Dorota Berlińska. Ulubione słowa Świętego Maksymiliana „Co chwila bądź lepszy” odniosła do społeczności uczniowskiej, która w skupieniu uczestniczyła
  w spotkaniu. „Mówię trudne słowa, Wasi koledzy mówili trudne słowa a Wy w ciszy
  i skupieniu słuchacie, co chwilę stajecie się lepsi”. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani babką wielkanocną.

 • Mistrzynie powiatu
  28.03.2018

    05 Marca dziewczęta z klas VII naszej szkoły uczestniczyły w zawodach powiatowych z piłki siatkowej. W ten zimowy poranek udałyśmy się do Izabelina aby powalczyć ze szkołami podstawowymi Powiatu Warszawa Zachód. System rozgrywek polegał na grze "każdy z każdym". Nasze dziewczynki musiały rozegrać mecze z drużynami z: Ożarowa Maz., Izabelina i Koczarg. Nasza reprezentacja okazała się bezkonkurencyjna i dzięki wszystkim wygranym spotkaniom zajęła I miejsce, tym samym awansując do dalszego etapu - Międzypowiatu.

  A o to skład całej drużyny: Bartnik Emilia, Berlińska Maja, Domańska Alicja, Jaworska Maja, Korzeniewska Daria, Kurowska Zuzanna, Niedźińska Natalia, Orbach Dominika, Stachlewska Katarzyna i Tarnowska Julia.


  Mistrzynie powiatu - Obrazek 1

   

  W kwietniu następny etap więc już teraz mocno trzymamy za Was kciuki.

  P.S. Szczególne podziękowania dla Zuzanny !!!

   

   

 • Dzień liczby PI
  23.03.2018

   Zapewne każdemu, kto uczęszczał w szkole na lekcje matematyki obiły się o uszy tematy o pewnej liczbie, innej niż wszystkie. Dzień liczby PI - Obrazek 1Mowa tu o liczbie π, ilorazie długości okręgu i jego średnicy. Jest ona nieskończona, a przez swoją wyjątkowość ma nawet swoje święto obchodzone 14 marca. Ta data również nie jest przypadkowa, gdyż składa się z początkowych cyfr rozwinięcia liczby π. W naszej szkole okazja ta była hucznie obchodzona.
    Do tego święta przygotowania zaczęły się już kilka dni wcześniej. Uczniowie mogli dać coś od siebie-zrobić plakat na ten temat czy też wykonać rzeźbę liczby π.
    Po wejściu do szkoły można było zauważyć obklejone plakatami korytarze. Na jednym z nich mogliśmy podziwiać rzeźby w kształcie π. Po całym budynku krążyli również uczniowie i uczennice przebrane za starożytnych filozofów. Miało to przypominać, że liczbę tę odkryto już w starożytności. Na przerwach każdy, kto chciał mógł podejść do stoiska, gdzie odbywało się malowanie π na rękach lub twarzy. Dzień liczby PI - Obrazek 2Ta atrakcja w szczególności przypadła do gustu czwartym klasom, chociaż skusili się na nią także uczniowie starszych klas. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszyło się wielkie rozwinięcie liczby π. Przez większość ścian szkoły ciągnęło się setki cyfr. Naszym zadaniem było odnalezienie i oznakowanie w nich swojej daty urodzenia. Wielu osobom się to udało. Czwartoklasiści zorganizowali też  mały konkurs. Za dobrze udzieloną odpowiedź na pytanie, można było otrzymać ciasteczko. 
    Cały dzień przebiegł zgodnie z planem. Mieliśmy okazję jeszcze głębiej poznać niezwykłą liczbę π, do tego w miłej atmosferze.

  Justyna Kuza

 • Kangur
  15.03.2018 W dniu 15 marca 36 najlepszych matematyków z naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarowym Komnkursie Matematycznym - Kangur.

  Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

   W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

      W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.
  Gratulujemy naszym uczniom odwagi i czekamy na wyniki.

   

 • Tydzień Alpinizmu
  14.03.2018 Właśnie rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Alpinizmu .
  Organizatorami są:
  - nauczycielka geografii - Anna Sreberska
  - Amelia Szarblewska kl. IIa
  - Gabriela Bracik kl. IIa
  - Julia Cybulska kl. IIa
  - Julia Węglicka kl. IId
  - Konrad Beim kl. IIb
  - Dagmara Grabarek kl. IId
  - Monika Frankowska kl. IId
  Zapraszamy klasy VII, II i III do udziału w konkursie:
  Etap I - 15.03.2018r.
  Etap II - 22.023.2018r.
  Etap III - 05.04.2018r.
  Powodzenia

   
 • Dzień otwarty
  15.03.2018

  10 marca w progach Szkoły Podstawowej nr 4 pojawili się przesympatyczni goście - nasi przyszli uczniowie wraz ze swymi rodzinami. Dzień otwarty - Obrazek 1Rodzice oraz wrześniowi pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Mogli też poznać obecnych uczniów klasy I, którzy z Dzień otwarty - Obrazek 2wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali krótki występ. Następnie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez naszych nauczycieli. W tym czasie ich rodzice i opiekunowie spotkali się z Panią Dyrektor Dorotą Berlińską, by poznać ofertę naszej szkoły i porozmawiać na temat jej funkcjonowania. Widząc uśmiechnięte buzie oraz bardzo zaangażowane podczas zajęć maluchy jesteśmy spokojni - przyjdą do nas fantastyczni uczniowie, na których czekamy z niecierpliwością.

 • Najlepsze w powiecie
  14.03.2018

  W środowe przedpołudnie nasza szkoła gościła dziewczęce drużyny siatkarskie. Całe zamieszanie było spowodowane przez powiatowe rozgrywki młodzieży w piłce siatkowej. Gminę Błonie reprezentowały dziewczynki z naszej szkoły w składzie: Gabrysia Bracik, Amelia Szarblewska, Agata Zdanowska, Julia Ryng, Julia Badowiec, Julia Węglicka, Weronika Szatkowska i Andżelika Kluk.

  W rozgrywkach uczestniczyło aż 6 drużyn, dlatego mecze zostały rozegrane w dwóch grupach: grupa I - Błonie, Kampinos i Stare Babice, grupa II - Łomianki, Leszno i Ożarów Mazowiecki. System "każdy z każdym" pozwolił wyłonić zwycięzców grup. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne i w pięknym stylu awansowały do półfinału. Tam natrafiły na zawodniczki z Łomianek i Ożarowa Mazowieckiego, pokonując swoje rywalki, w finale wygrały natomiast z drużyną z Leszna.

  To był ich dzień. Nasze dziewczyny były najlepsze. Wygrały wszystkie mecze, co zapewniło im pierwsze miejsce i możliwość reprezentowania powiatu warszawskiego zachodniego w zawodach międzypowiatowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

   

 • Warszawska Syrenka
  07.03.2018

  W KONKURSIE WARSZAWSKA SYRENKA

  SP nr 4 będą reprezentować:

  Z kl I:

  Dorotka Smolińska, Maja Bujko, Krzyś Woźniak

  z kl. IV:
  Sylwia Brochocka, Kuba Bujak, Matylda Zaremba;
  z kl VII SP i GIMNAZJUM:
  Maja Jaworska i Kacper Rydzek
  GRATULUJEMY!

  Zwycięzcom przypominamy, że eliminacje gminne odbędą się

  w Centrum Kultury w Błoniu , w dn. 17.03.18 r. o godz. 15.

  POWODZENIA!

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa