Nawigacja

Wiadomości

 • Listopad dla Niepodległej
  04.11.2018

  Listopad w naszej szkole ma swój kolor, a nawet dwa. Na cześć Niepodległej królują barwy biała i czerwona. Listopad dla Niepodległej - Obrazek 1Przez cały miesiąc podejmiemy się różnego typu zadań, które pomogą nam poznać Ojczyznę, sławnych Polaków i ważne wydarzenia związane z naszym krajem.

  Najmłodsi i piątoklasiści zaczęli już dziś.

  Wyruszyli na miejscowy cmentarz, by pochylić się nad grobami tych, którym Błonie tak wiele zawdzięcza.

  Zapalając znicze- poznali lokalną historię, która powinna być bliska każdemu mieszkańcowi Błonia.

 • Maria i Ignacy
  02.11.2018

  Na stoisku chemicznym królowała dwukrotna noblistka -Maria Skłodowska-Curie  oraz wynalazca lampy naftowej- Ignacy Łukasiewicz.  Maria i Ignacy - Obrazek 1Na tym stoisku należało rozwiązać zadania (rebusy, układanki,  zagadki) żeby wykonać doświadczenie. Jedno zadanie polegało na odszukaniu na plakacie odpowiedzi na pytanie dotyczące życia Ignacego Łukasiewicza. Następnie należało z piłeczek pingpongowych (na których umieszczone zostały litery) ułożyć tę odpowiedź. W nagrodę można było wykonać doświadczenie o nazwie „Zegar jodowy”.  Kolejne zadanie polegało na rozwiązaniu rebusu dotyczącego życia Marii oraz Ignacego a w nagrodę można było wykonać slima. Maria i Ignacy - Obrazek 2To zadanie cieszyło się największą popularnością.   Przygotowaliśmy również trzecie zadanie, które polegało na ułożeniu wydarzeń z  życia Marii a następnie wlać roztwory o kolorach odpowiadających odpowiednio wydarzeniom. Jeżeli wydarzenia były ułożone w niewłaściwej kolejności to kolory roztworów nam to wskazały gdyż układały się według gęstości  a jednocześnie zgodnie z właściwą kolejnością  tych wydarzeń.  Była również ciekawostka pod tytułem „Krwawiąca ręka” gdzie otrzymywaliśmy substancję o barwie krwi.

 • Biało-czerwone origami
  02.11.2018

  Na stoisku “Biało-czerwone origami” nasi goście mogli znaleźć sporo gotowych modeli origami, w tym biało-czerwone.Biało-czerwone origami - Obrazek 1 Zaoferowaliśmy również instrukcje do składania dmuchanego sześcianu, ośmiościanu dla leniwych i chińskich gwiazdek szczęścia. Zainteresowanie stoiskiem było bardzo duże, od kilkulatków po uczniów klas szóstych. Największą popularnością cieszył się zmodyfikowany model sześcianu - króliczek, któremu dziewczyny odpowiedzialne za stoisko dorysowywały uszy, nos i buźkę :). Każdy, kto złożył model, mógł wyciągnąć los: biały lub czerwony. Na losach było napisane “wygrałeś” lub “uśmiechnij się” :) Na osłodę można było zjeść u nas pyszną babeczkę z kremem i biało-czerwonym motylkiem.

  Karolina Miązek, nauczycielka matematyki


   
 • Dookoła Polski
  29.10.2018

  Nasze stoisko podczas tegorocznej Maksymiliady nosiło nazwę “Z kredkami dookoła Polski.” Oferowaliśmy uczestnikom kolorowanki, grę “Polak mały”, minikonkurs oraz wystawę albumów na temat Polski i sławnych Polaków. Dookoła Polski - Obrazek 1 Przy naszym stoisku zatrzymywały się dzieci od przedszkolaków do gimnazjalistów. Wiele osób oglądało też nasze albumy. Minikonkurs dotyczący sławnych Polaków przeznaczony był dla starszych dzieci, od 5 klasy wzwyż. Każde dziecko dostawało w nagrodę cukierka, co bardzo wszystkich cieszyło. Niektórzy rodzice zostawiali nawet przy naszym stoisku małe dzieci, które kolorowały obrazki. Wśród kolorowanek największym powodzeniem cieszyły się Łowiczanki oraz orzeł biały. Dziewczynki wolontariuszki Zosia Iwanicka i Ania Ostapiuk grały z dziećmi w gry, co było bardzo dobrym pomysłem, zachęcały też do kolorowania. Dziękujemy za ogromną pomoc. Naszym zdaniem Maksymiliada była bardzo udana!

  Anna Chojnacka i Elżbieta Sowińska

 • Kahoot
  28.10.2018  

  Stoisko Kahoot było dla wielu sobotnich gości sporym zaskoczeniem. Zapewne już ten punkt w programie tegorocznej Maksymiliady spowodował, że wiele osób zadawało sobie pytanie - co to jest? Jakaś obca nazwa, z niczym się nie kojarzy…

  Kahoot - Obrazek 1Kahoot to narzędzie internetowe służące do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów, przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych, którymi dysponują współcześni uczniowie, czyli smartfonów lub tabletów. Aby wziąć udział w przygotowanym przez nauczyciela teście czy quizie, wystarczy posiadanie dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę internetową i dostęp do sieci, pobrać aplikację kahoot lub wejść na stronę internetową kahoot.it. Po uruchomieniu przez nauczyciela quizu uczniowie wpisują na swoich urządzeniach wyświetlony na ekranie PIN i zgłaszają się do gry. Na głównym ekranie wyświetlane są kolejne pytania i odpowiedzi oraz czas przeznaczony na jej udzielenie, a na urządzeniach uczestników quizu wyświetlają się symbole odpowiadające odpowiedziom na pytania. Zadaniem dzieci jest w odpowiednim czasie zaznaczyć prawidłową odpowiedź naciskając odpowiedni symbol. Po każdym pytaniu wyświetla się podsumowanie,  ile osób zaznaczyło jaką odpowiedź, a na zakończenie quizu pojawia się podium zwycięzców.

  Podczas tegorocznej Maksymiliady uczniowie otrzymali zadanie związane z Polską. Zadania były ukierunkowane na młodsze dzieci, ale również te starsze mocno się angażowały w rozwiązanie quizu. Nieliczni uczestnicy znali kahoot’a ze swoich szkół, pracują w ten sposób podczas lekcji języka angielskiego i uwielbiają tę formę pracy. Dla gości, którzy nie mieli przy sobie urządzenia z dostępem do internetu, były również propozycje innych zadań, m. in. na platformach learningapps.org i quizlet.com, dostosowanych do wieku i rozwiązywanych na tablicy interaktywnej. Dla niektórych dzieci ta forma też była zaskoczeniem - jak to, palcem na tablicy? Zaangażowanie było ogromne, radość po rozwiązaniu zadania tym większa.   

  Czy warto iść z duchem czasu? Każdy sam musi znaleźć odpowiedź na to pytanie.  Jestem przekonana, że kahoot! to świetne narzędzie dla nowoczesnych nauczycieli!

 • Pierwszaki
  17.10.2018 Nasi nowi uczniowie. Przyszli do szkoły w tym roku i po minach widać, że czują się wspaniale.
  Życzymy im samych piatek.

   
 • Wolontariat
  13.10.2018
  Pamiętacie, jak nie tak dawno przynosiliście zabawki do szkoły, by podzielić się nimi z potrzebującymi dziećmi? Nie tylko dzieci w szpitalach uśmiechnęły się na widok Waszych prezentów. Wolontariat - Obrazek 1Właśnie przed chwilą zobaczyłam te oto zdjęcia. I przeczytałam te oto słowa, które napisali do nas Państwo Kupść:
  „Witam serdecznie ... To jeszcze nie docelowe podziękowanie ale chcielibyśmy podziękować w imieniu Dzieci ze szpitali w Grodzisku Mazowieckim oraz Gdańsku Dębinki.. Dziękujemy pani Agnieszce Wiśniewskiej oraz cudownym dzieciom z państwa Szkoły za zbiórkę pełną dobrych serc. .. miłości i wrażliwości na innych.. Dzieci mają wielkie serca napędzane wrażliwością i dobrem życia dla innych...A filarem i przykładem do naśladowania jest pani Agnieszka. Jeszcze raz dziękujemy, pozdrawiamy - Grupa Szpitalne Wspomnienia . Zapraszamy na fb na Grupę Szpitalne Wspomnienia wszystkich chętnych.. Tak jak Wasi podopieczni z Panią Agnieszką staramy się żyć dla innych ...W szczególności dla dzieci .. Kochamy Was
 • Tabliczka Mnożenia
  28.09.2018

  Dzisiaj - jak każdego roku - obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasa 5f pod kierunkiem wychowawczyni przeprowadziła egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia we wszystkich klasach! Co z tego wyniknie? Niedługo wyniki. Nie było także tak łatwo dostać się do budynku szkoły... Tuż przy wejściu czekali nasi mali asystenci. Kluczem, by dostać się do środka, było podanie poprawnego wyniku wylosowanego działania... czasem nie było łatwo, ale na szczęście wszyscy dotarli na swoje lekcje o czasie. Kolorowe dekoracje, które przygotowywaliśmy już od tygodnia, będą jeszcze przez najbliższe dni pomagały utrwalać nam tabliczkę mnożenia, która jest tak ważna w codziennym życiu każdego z nas. Do zobaczenia za rok, Kochani!

 • Projekt klimatyczna klasa
  27.09.2018 W naszej szkole rozpoczyna się ciekawy projekt . Ta "klimatyczna klasa" to nasza wspaniała klasa II. Powodzenia. Czekamy na dalsze informacje i naśladowców.
 • Lekcja przyrody
  29.09.2018  

  W ostatnim czasie nowe klasy czwarte lekcje przyrody spędziły aktywnie w terenie. Pani Anna Sreberska przygotowała dla uczniów kilka zadań.Lekcja przyrody - Obrazek 1 Wszyscy wspaniale obserwowali przyrodę przez przyniesione lupy i lornetki oraz upamiętniali ją swoimi aparatami. Oprócz tego czwartoklasiści udowodnili, jak dobrze znają swoje miasto, pokazując kilka charakterystycznych miejsc Błonia na mapie. Korzystając z ostatnich podrygów lata uczniowie mierzyli donice, ławkę oraz okno na naszym szkolnym patio – wymiary zapisywali w zeszytach. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno czekają na więcej takich nietypowych zajęć.

  Maxymedialna Oliwia Włodarska, kl. 3c

 • Erazmus w Portugalii
  27.09.2018

  Z dalekiej Portugalii napisali do nas uczestnicy projektu Erasmus+ European Design - Europa 2020 - wizja przyszłej Europy w oczach młodych ludzi. Naszymi partnerami są szkoły w Austrii, Belgii, Bułgarii, Litwie, Słowenii i Portugalii, gdzie aktualnie gościmy.

  Głównymi celami tego projektu są rozwój umiejętności artystycznych i kreatywności, umiejętności społecznych, wzajemne zrozumienie kulturowe, ale także zaangażowanie uczniów i nauczycieli, zrozumienie europejskich wartości i doskonalenie umiejętności językowych. Uczestnicy projektu przysłali nam wiadomość o aktualnych działaniach: "Azulejo to ceramiczna płytka, malowana i lakierowana. To nasze dzisiejsze zadanie. Wzory, które projektowaliśmy wcześniej, dziś przenosiliśmy na tą płytkę. Po lunchu odbyły się warsztaty, podczas których projektowaliśmy znaki, piktogramy, które będą umieszczone na naszym projekcie. Druga część warsztatów to dyskusja do późnego wieczora na tematy związane z infrastruktura, szkolnictwem i historią Europii."

   

 • Narodowe czytanie
  23.09.2018

  8 września w sali kinowej Centrum Kultury odbyło się - po raz trzeci w Błoniu - Narodowe Czytanie. Narodowe czytanie - Obrazek 1Akcja ta odbywa się od roku 2012. Jej inicjatorzy akcji pragnęli, by literatura narodowa była nie tylko przedmiotem nauczania szkolnego, ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym.

  Organizacji spotkania podjęło się Gimnazjum nr 2 oraz błońskie Liceum  Ogólnokształcące. Tegoroczne spotkanie miało szczególny charakter. Poświęcone było pamięci Pani Barbary Drążkiewicz - polonistce, która przez wiele lat pracowała w liceum przy ulicy Okrzei, wpajając kolejnym pokoleniom zamiłowanie do kultury narodowej, ucząc młodych ludzi wrażliwości na piękno słowa i na drugiego człowieka. Odeszła od nas właśnie rok temu. Przypominały Ją portret na stoliku i stojące na scenie puste krzesło.

  W tym roku czytaną lekturą było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Krótkie wprowadzenie wygłosiła Pani Katarzyna Kander, nauczycielka języka polskiego, prowadząca całą uroczystość. Lekturę poprzedził interesujący rys historyczny wygłoszony przez Panią Iwonę Karol. Pierwszy fragment „Przedwiośnia” przeczytał Pan burmistrz Zenon Reszka, który jak co roku patronował imprezie. Nasze Gimnazjum reprezentowały  wierne uczestniczki Narodowego Czytania: Justyna Kuza, Weronika Szatkowska i Julia Węglicka, a dziewczęta z klasy 3b jak co roku prowadziły nasze stoisko ze słodkim poczęstunkiem i egzemplarzami "Przedwiośnia", które mogli nabyć uczestnicy spotkania.

  Ta kilkuletnia polska tradycja to świetny sposób na poznanie i wgłębianie się w naszą literaturę. Dziękujemy wszystkim gościom uczestniczącym w Narodowym Czytaniu 2018 i zapraszamy za rok! 

  Maksymedialna Justyna Kuza,

  kl. 3b Gimnazjum nr 2

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wycieczka do Włoch
  25.05.2018 Przedstawiamy relację - dzień po dniu
  Od piątku grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły poznaje urokliwe zakątki przepięknych Włoch. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania Wenecji z Placem i Katedrą św.Marka. Dzień kolejny to podróż przez Toskanie z pobytem w stolicy renesansu -Florencji. Za nami Plac Katedralny,Kościół św. Krzyża,  Most Zlotnikow i wiele innych,  pięknych miejsc.
  Wycieczka do Włoch - Obrazek 1Nadszedł czas na stolicę Włoch. Rzym oczarował wszystkich. Udało nam się odwiedzić wiele wyjątkowych miejsc. Byliśmy w Watykanie, Bazylice św. Piotra, Panteonie... Zobaczyliśmy wiele urokliwych zakątków tego miasta. Zmęczeni, ale jakże radośni wróciliśmy na nocleg do hotelu :) To był wyjątkowy dzień!
  Wycieczka do Włoch - Obrazek 2Nadszedł czas na Rzym antyczny i Monte Cassino - grupa jak zwykle nas nie zawiodła. Po zwiedzenia Klasztoru i wizycie na polskim cmentarzu udaliśmy się do antycznej części stolicy Włoch. Koloseum, Forum Romanum i Łuk Triumfalny to nasze główne przystanki. Po drodze udaliśmy się także do Katakumb św. Kaliksta - podziemnej nekropolii, w której spoczęło ponad pół miliona osób. A jutro już ruszamy na północ.

  Wycieczka do Włoch - Obrazek 3
  Kolejny dzień. Dzisiaj byliśmy wizytą u św. Franciszka i św. Klary z Asyżu - to był wspaniały spacer ulicami średniowiecznego miasta. Czas naszego wyjazdu dobiega końca. Dzisiaj nocujemy w kurorcie nad samym Adriatykiem, zatem kąpiele zaliczone.

  Wycieczka do Włoch - Obrazek 4Na zakończenie naszego pobytu we Wloszech pojechaliśmy do parku rozrywki- Mirabilandii. Tam spędziliśmy ma zabawie niezapomniane osiem godzin. Zmęczeni ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski. Do zobaczenia juz w poniedziałek; )

   
 • Wolontariat
  21.05.2018

  Co dzieje się w SP4? Jak na niewielką szkołę- bardzo dużo. Niektórzy przygotowują się do konkursu ortograficznego, który będzie w środę, pracują nad występem przed Dniami Błonia, inni- podziwiają wraz z nauczycielami Europę na kilkudniowej wycieczce. Mimo tak
  'napiętego grafiku”, szkolny wolontariat sfinalizował aż dwie ważne akcje.

  1. Oddaliśmy nasze cenne zbiory plastikowych nakrętek, by przyczyniły się do pomocy potrzebującym

  2.  Wraz z SP 1 wywieźliśmy do wydawnictwa Sofijka książki, które posłużą jako „czasoumilacz” dzieciom w szpitalach.

  I tu w imieniu nauczycieli SP4 oraz wydawnictwa Sofijka serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Wyrazy wdzięczności również dla kl. IIIc gimnazjum, która koordynowała całą akcję książkową.Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu.

  Jesteście wspaniali!!

 • Targi książki
  21.05.2018

  Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Warszawskich Targach Książki, które organizowane są od 2010 roku. W 2013 roku Targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym Tym razem wybrały się tam klasy 2b, 2c 2d i uczniowie z klas trzecich. Targi książki - Obrazek 1W tym roku przewodnim tematem targów jest jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Targi są świetnym miejscem dla fanów czytania, ale nie tylko dla nich. Można tam znaleźć również coś dla miłośników gier, czy nawet wyjątkowe i niespotykane w Polsce azjatyckie przysmaki. Wszystko w promocyjnych cenach lub sprzedawane przedpremierowo. Podczas dwóch godzin oglądania, wybierania i kupowania książek prawie każdy znalazł coś dla siebie. Mieliśmy mnóstwo zabawy i wrażeń. Zewsząd przyciągały kolorowe stoiska, przez co były tam tłumy ludzi. Wokół widowni stadionu na dwóch piętrach naprawdę można było się nachodzić. Każda mijana osoba niosła ze sobą torbę z książkami. Jeśli ktoś chciał odpocząć, mógł zejść na widownię, gdzie mogliśmy obejrzeć oficjalne otwarcie Targów, w którym uczestniczyło wiele ważnych osobistości.

  Targi książki - Obrazek 2Takiewydarzenia są świetnym pomysłem na zachęcenie do czytania. Wszędzie mnóstwo wydawnictw i gatunków książek - było w czym wybierać. Wiek na targach nie gra roli! Znajdą się tam książki zarówno dla tych najmłodszych, jak i najstarszych. Spacerując można zobaczyć wielu młodych, nastoletnich ludzi, co bardzo cieszy. Dodatkowo, jeśli ktoś chciał, mógł zapisać się na warsztaty o najróżniejszych tematach. Prowadzili je ciekawi ludzie.

  Wszystkim ta wycieczka bardzo się podobała, wróciliśmy zadowoleni i z nowymi grami, książkami lub innymi gadżetami do kolekcji. Wielu z nas już czeka, aby pojechać na targi w przyszłym roku. 

   

   

 • Erasmus+ W Belgii
  20.05.2018

  W niedzielę wieczorem zawitaliśmy do Belgii. Erasmus+ W Belgii - Obrazek 1Po długiej podróży bezpiecznie dotarliśmy do celu. Następnego dnia zaraz po przyjściu do szkoły mieliśmy zorganizowane ciekawe gry, aby się lepiej poznać. Były bardzo szybkie i proste, ale można było przełamać pierwsze lody. Gdy się trochę poznaliśmy, przystąpiliśmy do prezentacji o krajach i szkołach. Następnie przystąpiliśmy do pracy nad projektem miasta 2020 roku. Pierwszy dzień już za nami. Jutro czeka nas wycieczka do Brukseli, gdzie bliżej poznamy stolicę kraju.

 • Kangur
  16.05.2018 Z radością informujemy, iż Bartek Suchorab z kl. 4f- jako jedyny uczeń z naszej szkoły otrzymał wyróżnienie w konkursie matematycznym "KANGUR"- Bartku serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za rok :)
 • Wycieczka kl IV
  16.05.2018 9 maja uczniowie klas czwartych pojechali na wycieczkę do Muzeum Historii Polski. Wycieczka kl IV - Obrazek 1Urokliwymi ścieżkami Łazienek Królewskich poznawali nieznane dotąd fakty historyczne. Druga cześć grupy w tym czasie bawiła się w detektywów historii, rozwiązując ciekawe zadania w budynku muzeum. To była ciekawa i z pewnością niezwykle wartościująca lekcja. 
 • Konkurs ortograficzny
  23.04.2018

  W eliminacjach do VII Powiatowego Konkursu Ortograficznego najlepsze wyniki osiągnęli:

  • w klasach starszych:

  N. Drapała, W. Więckowska, A. Szarblewska, M. Fabisiak, P. Głowacka, J. Ryng, W. Wróblewska, D. Bieniek

  • w klasach IV:

  N. Szafrańska, M. Zaremba, W. Niedzińska, A. Graff, M. Lubaszka, J. Hyter

   

  Gratulujemy!

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Szukaj nas na facebooku

Mapa