Wycieczka klas trzecich

Dnia 2 października grupa uczniów z  klas trzecich, pod opieką wychowawczyń, uczestniczyła w wycieczce do Lublina, połączonej ze zwiedzaniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Lublin-Majdanek. Miejsce to wywołało u wielu z nas duże poruszenie. Mogliśmy poznać historie tego miejsca oraz losy więźniów, z których większość straciła tu swoje życie.   Pan  i Pani przewodnik z przejęciem opowiadali nam o tragedii poszczególnych ofiar. Działało to bardzo na naszą wyobraźnię i emocje.
Następnie udaliśmy się do centrum Lublina. Mieliśmy okazję zwiedzić Stare Miasto, zobaczyć zamek lubelski, odkryć Piwnicę pod Fortuną, czy przejść pod murami średniowiecznej Bramy Krakowskiej. Po długim dniu zwiedzania, zmęczeni ale szczęśliwi, pełni nowej wiedzy wróciliśmy do Błonia.
Oliwia Grygorczuk