Tabliczka mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się w ostatni piątek września, który w tym roku przypada na 26 dzień miesiąca.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
 Nasza szkoła włączyła się do tej akcji. W tym dniu królowała matematyka. Przygotowania trwały dwa

tygodnie. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia, wyszukiwali ciekawostki na ten temat, przygotowywali plakaty.
Aby wejść do szkoły każdy uczeń i pracownik musiał odpowiedzieć na pytanie z tabliczki mnożenia w jednym z czterech uczonych w szkole języków :angielskim, rosyjskim, hiszpańskim lub niemieckim. Na lekcjach matematyki wszyscy mieli egzamin pisemny, a podczas długiej przerwy egzamin ustny. Egzaminatorami byli wyznaczeni uczniowie.
 Egzaminatorzy przepytali sumiennie również nauczycieli. Wszyscy , którzy zdali otrzymali tytuł MT Expert Certifikate. Można było również rozwiązać zagadki matematyczne.Rozpoczęła się rywalizacja drużyn klasowych w wykonywaniu działań na komputerze.  Rozegrano trzy pierwsze mecze. Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu. Ostatnim punktem tego dnia było ogłoszenie wyników konkursu na plakat. Wyniki a zakładce - konkursy.