Certyfikat PET

8 marca 2014 w naszym gimnazjum grupa 20 uczniów z klas trzecich przystąpi do egzaminu na certyfikat PET organizowanego przez British Council .

Zalety zdania egzaminu PET:

- jest to egzamin międzynarodowy uznawany na całym świecie

- nabyte umiejętności ułatwią Ci komunikacje w języku angielskim

- zdanie egzaminu PET jest dobrym przygotowaniem by w przyszłości zdawać inne egzaminy językowe jak FCE

Egzamin PET jest w międzynarodowym naukowym oznaczeniu na poziomie B1. Of the Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) obejmuje 6 poziomów od A1 do C2.

W czym pomogą  nabyte umiejętności po zdaniu egzaminu PET?

- będziesz potrafił zrozumieć publiczne oświadczenia oraz informacje

- w trakcie podróży do krajów angielsko-języcznych zrozumiesz przygotowane turystyczne informacje

- będziesz potrafił zadawać pytania i pracować w grupie

- posiądziesz umiejętności by pisać listy oraz notatki w języku angielskim

Egzamin PET składa się z 3 części:

Czytanie i pisanie zajmuje 1h 30min.

-Twoim zadaniem na tym etapie będzie zrozumienie tekstu takiego jaki możemy znaleźć w broszurze, gazecie albo magazynie. Również będziesz musiał uzupełnić luki w tekście oraz napisać własny tekst jak list albo notatka.

Słuchanie trwa ok 30 minut

- w tej części musisz zaprezentować swoje umiejętności związane z wyłapywaniem informacji z wypowiedzi mówionej

Część ustna trwa ok 10 minut

- Twoim zadaniem jest zaprezentowanie Twoich umiejętności komunikacji w języku angielskim poprzez odpowiadanie na zadane pytania przez egzaminatora oraz branie udziału w konwersacji z nim. Cześć mówiona zazwyczaj wygląda tak, iż jest jeden egzaminator oraz 2 osoby zdające, które muszą również komunikować się między sobą w prowadzonej dyskusji.Wszystkim zdającym życzymy powodzenia .
Monika Nowik