Projekt "Das Bild der Anderen"

Projekt "Das Bild der Anderen" ("Obraz Innych") trwa już drugi rok. Poprzez współpracę internetową z koleżankami i kolegami z Collège De Freyming-Merlebach we Francji rozwijamy nasze umiejętności językowe i mamy sporo radości poprzez realizację zadań projektowych. Porozumiewamy się w języku niemieckim. Nie jest to łatwe, ale radzimy sobie coraz lepiej. W tym roku szkolnym nagrywaliśmy filmy, w których przedstawialiśmy się francuskim partnerom. Musieliśmy pokonać nie tylko problemy językowe, ale też bariery techniczne. Po opublikowaniu na platformie www.edmodo.com naszych filmów tworzyliśmy anonimowe collage, a następnie nasi koledzy dopasowywali określony collage do filmu. My również oglądaliśmy prezentacje francuskich koleżanek i kolegów, a następnie odgadywaliśmy, kto stworzył który collage. Nasze odpowiedzi również nagrywaliśmy i publikowaliśmy na Edmodo.
         Święta były dla obu stron okazją do sprawienia sobie prezentów. Przy pomocy Pani Anny Sreberskiej, Rady Rodziców oraz Pani Dyrektor przygotowaliśmy i wysłaliśmy do Francji paczkę z świątecznymi prezentami - stroikami, słodyczami, własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi. Nagraliśmy również filmik z życzeniami świątecznymi dla grupy francuskiej. Po powrocie z ferii czekała na nas w szkole niespodzianka - prezenty świąteczne od naszych francuskich przyjaciół. Zapraszamy do śledzenia naszej zakładki "Das Bild der Anderen", gdzie informujemy na bieżąco o naszych działaniach.