Kiermasz świąteczny

Corocznym wydarzeniem w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie był świąteczny kiermasz. Odbył się on w błońskim Centrum Kultury w ostatnią niedzielę. Nasza szkoła również miała tam swoje stoisko. Można było nabyć niezwykłe przedmioty wykonane przez jakże zdolnych i pracowitych uczniów naszego gimnazjum. Do kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowywaliśmy się już od października. Organizacją naszego stoiska zajmowała się Pani Anna Sreberska. Oprócz misternie wykonanych bombek i świeczników istniała także możliwość zakupu niepowtarzalnych ozdób świątecznych wykonanych z gliny przez członków kółka garncarskiego, prowadzonego przez Pana Adama Łuczaka. Prezentowali oni swoje wyroby po raz pierwszy. Dzięki temu nasze stoisko zdecydowanie wyróżniało się spośród innych. Podczas kiermaszu mieliśmy również okazję spróbować tradycyjnej polskiej kuchni. Poczęstunek składał się z pysznych ciast oraz - dla kontrastu... chleba ze smalcem i kiszonymi ogórkami.
Zadbaliśmy także o oprawę muzyczną - goście mogli usłyszeć kolędy grane na keyboardzie przez absolwenta naszego gimnazjum. Jak można było zauważyć, bardzo podobało się to odwiedzającym Centrum Kultury i wprowadzało nas wszystkich w klimat świąt. Kiermasz Świąteczny zrobił na wszystkich pozytywne wrażenie. Uczniowie mogli się wykazać talentem plastycznym i technicznym, a również organizatorskim. Dzięki współpracy uczniów i nauczycieli udało się nam uzbierać sporą sumę pieniędzy, która z pewnością przeznaczona zostanie na jakiś bardzo ważny cel - może na zagospodarowanie naszego patio?
Aleksandra M. Chojnacka kl. III A